Problem sa grafickom?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Eight, Jun 20, 2009.

  1. Eight

    Eight Novi član

    Pozdrav!
    Drug mi je nadoradio konfiguraciju sa saphire 4850 i napojnom 530w power line.
    (ostatak konfiguracije neka asrock ploca sa agp i pciex slotovima dual core 2.0 i 2 Gb rama)
    Problem je u tome sto kad igra oblivion pojavljuju se kao neki „zastori “ kada gleda lika iz treceg lica dok iz prvog igra ide normalno sa povremenim ulijetanjem kada pridje blizu nekom predmetu.
    Od ostalih igara igrao je newerwinter nights 2 i nema nikakvih problema.
    Problem se javio i nakon obaranja sistema. Ako neko ima iskustva sa slicnim problemom ili da zna do cega je zamolio bih da iznese svoje misljenje.
    Unaprijed hvala!
     
  2. GW

    GW Moderator

    Update drivera za grafičku i update igre.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako je asrock 4coredual sata2 onda je do neslaganja VIA chipseta i ati-a.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prije bih rekao update biosa ploce,kad sam ja imao tu plocu trebao je update biosa da bi se ubacila 3850/3870 a da o 4850 ne govorimo,BTW sto @dmr govori meni je uredno radila ta ploca sa HD2600pro na PCI a na AGP sam probao X1650pro i nije mogla ni naopako.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Drug mi se zalio da nikako nije mogo natjerati ati 4xxx da radi normalno na ovoj ploci. Poslije ubacio nvidiu i sve ok.

    EDIT: Evo citam ipak sa novijim biosom je podrzana i 4850, zanimljivo da je samo na win xp a ne na visti. http://www.asrock.com/mb/vga.asp?Model= ... ATA2&s=775
     
  6. Eight

    Eight Novi član

    Problem je rijesen updateom biosa hvala svima na savjetima.