Problem sa HD3870

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GameXstream, Nov 15, 2008.

  1. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Kao prvo pozdrav svim članovima na ovom forumu!Imam problem sa navedenom grafičkom kartom u svim igrama mi se desi da me nakon par minuta igra izbaci na destkop (uvijek na nekom drugom mjestu).Vista mi kaže u error reportu kaže da su Atijevi driveri uzrok tome.Pokušao sam reinstalacju sistema,sve moguće drievere od 8.5 do 8.11 i ništa.Ono što je čudno sve GPU benhmark iz serije Futuremark odradi bez problema al čim pokrenem igru,gotovo.Ako sumjnjate na temp. grafičke,uredu je.Imam jako napajanje,nije do OS jer sam od prijatelja ubacio 8600GT i svaka igra je od jednom htjela,vratim svoju i opet isti problem.Ovo mi se počelo dešavati prije 7 dana.Unaprijed hvala svima koji žele pomoći i znaju neko riješenje.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Probaj malo spustiti frekvencije.
     
  3. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Pokušao sam,spustio čak ispod fabričkr postavke al ništa.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Provjeri ima li noviji firmware na sajtu proizvodjaca.
     
  5. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Već sam uradio i skinuo najnovji firmware za moju CLub3D.Fleširao kartu al i to nije pomoglo.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako imas garanciju, reklamiraj.
     
  7. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Nažalost nemam,da imam reklamirao bi je odmah je me užasno nervira.Da nemože čovjek makar ni Chiken Invader da odigra.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislim da je do viste ipak. Ako si probao drugu graficku to ne znaci da nije do viste. Probaj nabaciti winxp na drugu particiju pa probaj onda.
     
  9. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Probao sam i orginalni XP sa SP2 i na njega instalirao SP3.Isti problem,čak mi je pod XP-om bilo još gore,obaralo me većinom u intru igre.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Probaj svoju grafičku na drugom računaru da sve drugo što je moguce možeš odbaciti.

    Ako kod frenda ne može, onda mjenjaj grafičku.
     
  11. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Pozdrav svima,problem sam riješio ponovnim flešovnjem grafičke (pokušao več prije ovo je drugi put,nije bilo tada pomoglo).
    Za razliku od prije sada sam koristio noviju verziju atiflash toola.Predpostvljam da kompatibilniji sa ovim biosom.Uglavnom karta opet radi kako pod Vistom tako i pod XP perfektno bez izbacivanja iz igara .Hvala svima koji su pokušali pomoći,Može lock teme!