Problem sa korisničkim računom!!!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Teoma, Oct 30, 2005.

  1. Teoma

    Teoma Novi član

    Ne mogu nikako uniči u jedan korisnički račun pošto ga nema na welcome screenu i user accountsu u control panelu.A što je najgore on je zaštičen i svaki put kada pokušam unići u njega javlja "Access is denied", i isto ga ne mogu nikako izbrisati.Na njemu imam 10 GB podataka koje bi volio sačuvati nekako.SUSE linux može nekako probiti zaštitu koja je postavljena na folder i mogu uči u njega,pa sam mislio da kopiram sadržaj iz tog računa negdje na C.Ali to isto nemogu uraditi jer je nekako suse konfigurisan da može samo čitati sa particije ali nemože kopirati sadržaj negdje.Ima li nekakve pomoći za moj problem ili moram formatirati particiju???? :(
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    kad ti se pojavi onaj logon screen, pritisni dva puta onu carobnu ctrl+alt+del, pojavit ce ti se nacin logovanja kao na win2000, ukucaj ime accounta i pass, a ako te tako ne uspije logovati, loguj se kao onaj "glavni" admin, koji si podesio prilikom instalacije windowsa, i fino take ownership nad folderom koji te zanima i to je to.

    nadam se da znas kako to uraditi, jer je tesko napismeno objasniti :D
     
  3. postal dude

    postal dude Aktivista

    a kako ces proci kada imas 2 ili vise admina na xpu?? (safe mode nepomaze:(

    naravno neznas nijedan pass
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ima onaj admin koji niko ne vidi :D sto se postavalja tokom same instalacije win-a. 90% ljudi i ne stavi nikakvu sifru na njega. sa njim se logujes, a za ostale admine te boli briga :D

    ja sam sebi neki dan formatirao komp, ali ostavio accounte (koji su bili pod siframa), i naravno nije mi dao da im pristupim, 10sec posla i sve je bilo moje :D
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    izgleda da nisi skonto bit ovoga sto sam ti pokusao reći .
    nemozes se logovati nikako,nemas nijedan pass,a ima nekoliko admina i niđe veze bez formata nema pomoci a u skoli mi se to bas i neradi jer imaju "garanciju".
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    e to je zajebano :D
     
  7. Teoma

    Teoma Novi član

    problem je riješen ,uspio sam uči u račun,ulogovao sam se u administratorski račun i promijenio dozvole za pristup u propertisu korisničkog računa.:wink:
     
  8. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Postal probaj naci nesto here