Problem sa laptopom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by metallac, Oct 17, 2010.

  1. metallac

    metallac Aktivista

    Laptop se ne može upaliti. Pritisnem dugme za paljenje, čujem ventilatore i onda odjednom čujem tri puta kao beep i ventilatori se ugase i ništa se ne čuje isto kao da je potupuno laptop ugašen, a lampice svijetle. Na ekranu se isto tako ništa ne pojavljuje :shock:
     
  2. elanbih

    elanbih Novi član

    grafička crkla
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar tri kratka beepa nije ram ?
     
  4. metallac

    metallac Aktivista

    Grafička 90%... Prvo jedan duži beep pa onda dva kraća... Malo sam gledao na netu i grafa riknula... Servis će utvrditi isplati li se popravljati :?:
     
  5. System_X

    System_X Aktivista


    Koji je model laptopa u pitanju?
     
  6. metallac

    metallac Aktivista

    Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548

    Riknula grafička... Kažu ne isplati se poravljati - odnosno mijenjati matičnu ploču...
     
  7. System_X

    System_X Aktivista


    Pa i neisplati.

    Cini mi se da je ovaj model

    Notebook Specifications

    Notebook: Fujitsu-Siemens Amilo Pa2548 (Amilo P Series)
    Processor: AMD Turion 64 X2 TL-64
    Graphics Adapter: NVIDIA GeForce 8400M G
    Display: 15.4 inch, 16:10, 1280x800 pixels

    U takvih mašina je grafički čip na matičnoj ploči a nije adapter. Steta jbg.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ingel ti ima dobar servis laptopa, mojoj rodici je na HP crkla grafa isti poroblem sa 3x beep u Genelecu rekli da se ne moze napraviti
    A u Ingelu joj napravili za 40 KM, evo 6 mjeseci laptop radi ko doksa
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    da se to sa duvaljkom rijesiti
     
  10. System_X

    System_X Aktivista


    Naravno da se da. Ali slabo je takvih majstora koji to znaju skinuti. Evo ti broj na pm jednog covjeka koji radi sa duvaljkom ko bog. Cuj se sa njim pa vidi koliko bi te para popravak izasao.
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    Što se tiče ovog laptopa jaran kupio novi laptop nije mu se dalo peglati sa ovim...

    E sada da ne otvaram novu temu drugi prijatelj ima drugi problem :D.... Upali se laptop ide ono windows loading i kada treba da se pojavi desktop prvo ide crna slika i vidi se miš i onda izbaci plavi ekran... Upratio sam da piše win32k.sys... ne radi ni boot cd, u biosu napravim da ide prvo sa cd, ubacim cd isto ništa samo ga lagano preskoči i ide podizanje sa hdd-a

    [​IMG]
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Jesi probao safe mode? Evo ima tema kako identifikovati sta bi mogao biti uzrok, ne vidim bas te brojeve na slici. viewtopic.php?f=28&t=15924
    A za to bootanje, provjeri je li ti cd bootabilan.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. metallac

    metallac Aktivista

    Probao sam dva različita cd-a jedan je hirens boot, a drugi windows xp oba rade ko sat ali ovde neće...u biosu memory test prolazi, hdd test ne... da nije hdd odsvirao svoje ?
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Pa vrlo moguce. Cesto se BSOD i desava zbog HDD-a. Ali nevezano za to, trebao bi boot radit.
    Probaj uci u safe mode za svaki slucaj. I probaj neki live linux.
     
  15. metallac

    metallac Aktivista

    Safe mod ne radi, cd dvd ne radi (vjerovatno je fizički pokvaren tako mi je sada rekao)... Nije do rama, vadio sam i kombinovao pločice, uzimao iz drugog laptopa sve isto...
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Onda ne mozes ni probat linux. Jedino ti ostaje da zamijenis hdd.
     
  17. metallac

    metallac Aktivista

    Ušao sam u sistem preko usb-a.... Sada kopiram podatke pa ćemo onda napraviti windows xp na usb :)
     
  18. metallac

    metallac Aktivista

    Windows 7 preko usb-a podignut, stari sistem formatiran sve radi ok