Problem sa LG GH20NS10 ATA DVD/CD Drive

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by FLG89, Mar 25, 2012.

  1. FLG89

    FLG89 Novi član

    Pozdrav

    Do sad sam najmanje 5-6 puta formatirao svoj racunar i sve vracao u normalu kako je bilo i prije formatiranja, medjutim nakon sinocnjeg formatiranja se javio problem.

    Naime uprkos svim instaliranim Driverima moj CD/DVD uredjaj ne funkcionise kako treba, odnosno radi samo kad hocu da bootam s njega neki sistem (dokaz tome je da sam s njim opet nanovo formatirao racunar ali ni to nije pomoglo).

    Kad se logujem na Windows 7 i ubacim neki dvd ili cd koji nije prazan nakon poduzeg cekanja mi se pojavi prozor da formatiram CD/DVD Drive (glupost) ili mi se pojavi opcija da przim CD/DVD iako je umetnuti disk vec pun odnosno przen. (disk samo steka dk dk dk dk dk , dok kod bootanja nema nikakvih problema) http://i43.tinypic.com/5l6o07.png

    Rastavljao sam kuciste i mjenjao sata portove pokusavao razne kombinacije medjutim problem je ostao.

    Ne znam ziv sta da radim.

    Evo i video http://www.youtube.com/watch?v=ANv4g95Umgc (cisto da cujete kako zvuci)

    Nadam se da ce neko od vas imati neko rjesenje moze i preko teamviewera ako neko zeli.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zamjeni DVD drive,nema tu lijeka..
     
  3. FLG89

    FLG89 Novi član

    mozes li malo detaljnije objasniti.
    Sta je dovelo do ovoga?
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja imam LG DVD drive i jednostavno nece vise ni da cita a ni da snima CD-ove..

    DVD-ovi rade ali CD nikako,a kada pokusam da ucitam CD to traje vjecnost i jedino preko task managera mogu da ukinem proces..
    Mnogo sam CD-ova s#ebao pokusavajuci da snimim nesto na njih,jednostavno postanu neupotrebljivi..

    Na kraju sam odustao i kupio novi drive,ovaj pokvareni mi je u drugoj masini i samo ga koristim za DVD-ove..

    A najzalosnije od svega je sto nisam ukupno 10tak CD/DVD-ova snimio sa njim a pokvario se iz cista mira..
     
  5. FLG89

    FLG89 Novi član

    Ok hvala. Znaci da vise nista ne pokusavam.

    Oj zali Boze u sta sam potrosio nedjelju :S
     
  6. Majesco

    Majesco Aktivista

    Probaj mu nadograditi firmware, ako mu to ne pomogne onda ga zamjeni i onako je to potrosna roba.
     
  7. FLG89

    FLG89 Novi član

    Probao sam al ne pomaze. Jbt ga uzecu novi.