Problem sa Meduza SpeedLink 5.1 ProGamer Edition!!!!!

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Celo, Dec 6, 2007.

  1. Celo

    Celo Novi član

    Kupio sam gore navedene slusalice i zvucnu karticu Genius 5.1 I sada kad koristim slusalice
    nesto krci u njima. kupljene su iskljucivo zbog Cs al kad igram krci mi nonstop. Zna li itko u cemu je problem?! Unaprijed hvala!
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    De malo pomjeri jack od slusalica vidi hoce li prestati.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Prvo provjeri da li je do zvučne...
    Naprimjer ukljuci samo zeleni jack u sva tri ulaza i vidi da li krci neki izlaz....
    Ako nije do zvucne.... onda provjeri na kojem ti jacku krci...
    Kada ustanovis.... provjeri taj kabal i konektor da li su ispravni...

    Dosta se ljudi žali na te slušalice...nebi bilo cudo da se negdje žica prekinula...
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Kad je Speedlink bio kvalitet.
     
  5. Celo

    Celo Novi član

    Da probao sam al i dalje krci krcka... na momente je sve uredu slusam glazbu sve ok drama zvuk. udjem u cs krci.... nije mi jasno.... platio ih 135 Km i sad nevaljaju !!!
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako je samo u igri...onda mora da je do zvučne...ili mozda softverski.
    Probaj skinuti zadnje drivere za zvučnu...
    I probaj uraditi sljedece...

    idi na Control Panel pa na Sound and Audio Devices...Klikni na tab Audio ..
    Klikni na Advanced... i onda na tab Performance..
    Probaj Hardware Acceleration prebaciti na "none"
     
  7. Celo

    Celo Novi član

    Nije ni to pomoglo. Ovako bio sam u frenda u njega je zvucna 7.1 i radile mi sluse sve ok nije bilo krcenja. u mene krci znaci da je do zvucne
    Sta bi moglo bit?
    Pomozite :cry:
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    a mozda je neka opcija u igri? uzmi prijateljev cfg file i stavi umjesto svog pa probaj.
    krci li u drugim igrama?
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Probaj u igri postaviti softversko reprodukovanje .......
     
  10. Celo

    Celo Novi član

    Da evo igram i Call of duty opet isto.... znaci nije do igre, probo sam ih u frenda sve ok, do zvucne je onda valjda? a zvucna je Genius Sound Maker Value 5.1
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma mani se Genius zvučnih...uzmi sebi neku Creative....bilo koja je bolja od Genius....
    btw...da li si probao sa najnovijim driverima?
     
  12. Celo

    Celo Novi član

    Ah lako je sad rec sto nisi uzeo ovu mani se tog.... Skino sam drivere al me nesto prci s njima imas mi kakav link odakle da skinem nisam bas neki kako da se izrazim racunalno pismeni covjek :D Zvucna je Genius Sound Maker Value 5.1
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    NIKADA !

    Evo mog primjera...

    Kupio ih prosle godine, platio 130KM, slusalice su na prvi pogled bile mocne, kada ih pojacam do kraja zaboli me glava od glasnoce nakon odredjenog vremena itd... i onako bezze sam ih poslije godinu dana uzeo u ruke da vidim koliko se mogu prosiriti (inace ih nisam nikako prosirivao jer su mi pasale na glavu onako kako su dosle u kutiji) i gle cuda...jednostavno je pukla jedna strana kada sam ih izvlacio...to nisam ocekivao od toliko skupih, a toliko nekvalitetnih slusalica...hebo Meduse i sve...a prije toga sam dobio verziju na kojoj se mikrofon moze vaditi i ponovo stavljati...kod mene to nije radilo...morao sam ih zamijeniti i opet cekati 7 dana da dobijem zamjenske...


    Kod mene one ne krce...ali zato imam prekide u kablu koji su se odjednom pojavili...iako uvijek vodim racuna da ne savijam kablove koliko god to mogu...dakle....rjesenje ti je da bacis te sluske i sa gustom ih izgazis nogama i rijesis se muke...isto onako kao sto cu i ja uraditi kad me dovoljno iznerviraju.... :wink:
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ne fakat, gdje si vidio ozbiljan proizvod koji u nazivu ima ProGamer?
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To stoji sve, ozbiljan proizvod ne postoji koji sadrzi taj naziv...ovo mi je najveca greska u zivotu sto se tice hardwarea i periferija...
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Meni je G15 tastatura :lol:
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Samire...isto sam se i ja zaletio....sva sreca ljudi se zbunili...umjesto Home edicije dali mi Mobile ediciju...tako da sad imam pravo na povrat para...sva sreca...
    Najgore je kada imas malo vremena da se odlucis za nesto ia zafrkas se.
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jbg...ne bih ni znao za SL da ne sponzorisu onaj poznati CoD2 squad... :)

    @ Sulu - brat mi je takodjer uzeo tu tastaturu...ne znam kako on ne zali pare sto je dao, ali mene stegne nesto u grlu kada pogledam tastaturu kako svijetli u mraku :lol:
     
  20. Celo

    Celo Novi član

    Ovako za nepovjerovati al problem je bio u tome sto je zvucna kartica bila ispod graficke. Graficka ima magnetno zracenje te je ometala frekvenciju zvucne i zato je krcalo.... Odmakao sam zvucnu od graficke sve OK. Uglavnom hvala na trudu :D