Problem sa memorijom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Dzigi, Nov 14, 2012.

  1. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Pozdrav svima. Jucer sam sastavio novu konfiguraciju i imam problem sa ram memorijom. Dakle, maticna ploca (asrock z77 pro3) nece da posta sa memorijom na default brzini i latencijama. Memorija je corsair vengeance red 2133 MHz. Loadao sam XMP profil, ali ne ide. Uredno boota na 2000 MHz, bez ikakvih problema u windowsu, ali na 2133 nece ni da posta... Probao sam sa drugom memorijom iste brzine i opet ista situacija, 2000 radi bez problema, 2133 nikako... U cemu moze biti problem? Da nesto nisam previdio? Maticna ploca bi trebala raditi i na 2800+ MHz...
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    A jel ti od neke krucijalne vaznosti da ti mema radi 133MHz vise?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koji je procesor? Memorijski kontroler je u procesoru i vaznije je koji je procesor nego koja je maticna u pitanju.

    Moras rucno da postavis latencije i voltazu memorije za tu brzinu prema specifikacijama..

    Ako je Sandy Bridge procesor onda nece svaki ici na 2133MHz bez podizanja VCCIO voltaze (za bar +0.015V )
     
  4. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Procesor je 3570k. Postavio sam rucno 11-11-11-27 i 2T command rate... tamo ima jos dosta postavki, to nisam dirao...
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imas li XMP opciju, samo je ukljuci on ce sve sam da postavi.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kada je vec prica o memoriji da i ja priupitam
    danas sam nadogradio komp sa jos 2 GB memorije,imao sam 2 GB (2 x 1 GB plocice) i win 7 mi je uredno ocitao 4 GB ali pise da je "usable 3 GB" jer je win 32-bitni ali znam da je na XPu prepoznavalo 3.5 GB kao maximum ,je li moguce da win 7 prikazuje manje
    i u cemu se sada konkretno na win 7 osjeti vise ram-a,i do sada mi je sve islo glatko i bez problema
    hoce li mi u igrama malo popraviti stanje?
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Neces dobiti ni 1 fps vise. Brze ce ici loading i nece biti random zastajanjaj ( kad PCu ponestane rama pa koristi HDD kao swapp). Al fps ti se nece povecati.

    Win 7 ti vidi ok velicinu rama, al predji na 64bit ako si u prilici.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo sad mi buraz javi da nije stabilan sistem sa novim RAMom,rusi se stalno pa cu kada dodjem kuci istestirati ga,valjda je ispravan,mozda se nakupilo prasine u ram utore (jest garant) a ja nisam nista cistio,samo zabio plocice

    a preci cu nekada na 64bitni,sada mi se ne da ponovo dizati sistem i instalirati sve programe a nemam dovoljno veliki HDD da uradim backup na njega

    i znaci win 7 ne prepoznaje vise od 3 GB ??

    i jos me nesto interesuje,do sada mi je memorija radila u dual chanel-u a sada ne znam hoce li i ove nove policice raditi u dual chanel-u i da li ima neke osjetne razlike ako ne rade tako
    je li to neka posebna memorija ili je to do podrske ploce a taj dual chanel,nisam bas upucen u ovu dual problematiku

    edit:
    nakon ciscenja utora i ponovnog ubacivanja plocica,za sada radi uredno,nadam se da ce i nastaviti :)
     
  9. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Evo samo da javim da sam danas probao opet, i sada radi sve bez problema iz prve... nista mi nije jasno, ali eto, sada radi...