Problem sa monitorom

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bozzaii, Jul 3, 2008.

  1. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Pozdrav svima...
    Koristim neki stari CRT HP A1295A 24 incni monitor iz 2000 godine. Malo je reci da me je sluzio perfektno kako za posao tako i za opustanje.
    Medjutim, sinoc sam u nekoj igrici osjetio lagano podrhtavanje bocnih strana slike/monitora. Nedugo zatim zatamljenje(slicno ono pri mjenjanju rezolucije) i kada se slika vratila bila je skroz deformisana. Sredina ekrana se suzila za jednu petinu a na vrhu i dnu monitora malo je sira. Primjetio sam da su i boje poprilicno razmrljane u coskovima ekrana te da su slova poprilicno mutna za citanje. Tada sam komp spojio na drugi monitor i slika je bila OK. Zna li neko mozda uzrok ovome, moze li se praviti i da li bi se isplatilo?
    Hvala svima...
     
  2. GW

    GW Moderator

    Smetnje možda. Uradi degauss pa vidi da li se popravila slika. Skloni zvučnike od monitora.
     
  3. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Probao degasus, zvucnici na drugom kraju sobe, probao sam i drugi ulaz u monitor (R,G,B) i situacija je ista mada kada sam iskopcavao monitor i kada me on upozorava da nema signala nisam primjetio deformaciju na ispisu mada je veoma mali...