Problem sa mreznim hdd-om

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Benq, Nov 24, 2009.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Problem je slijedeci , dobio sam Trendnet storage server oznaka TS-I300 ima LAN i USB2.0 , medjutim kad ga spojim preko Lan-a na racunar ne mogu da dobijem njegovu IP adresu , on pocne da trazi al na kraju dobijem samo Unadentified Network i to je to. Uradio sam i reset box-a i nista ne dobijam nikakvu IP.

    Zna li neko rjesenje sta bi moglo da bude il sam ja negdje pogrijesio?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Skini utility, dodijeli mu IP adresu, i definisi hostname i radnu grupu. To sve pise u manualu.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Ne moze drug , skinuo sam Easy Search utility medjutim IP adrese mogu rucno dodijelit samo u slucaju ako program nadje uredjaj sto ovdje nije slucaj. Kliknem na Search Device ali nista ne pronadje kao da box nije ni spojen... Vjerovatno ima neki hepek da ovo proradi...
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Spojis ga preko kabla i Easy Search Utility ga ne moze naci? Ako je to slucaj, uredjaj je defektan (ili je kabl).
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Probao sam 3 kabla i ni sa jednim ne moze nista naci... Vidjet cu moze li se barem hdd iskoristit :). Hvala puno ;)
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    HDD je ispravan i radi :) Moze lock a hdd ide u oglase :)