Problem sa mreznom karticom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Elegance, May 15, 2009.

  1. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ovako....

    Sve je radilo do reinstalacije sistema. Nabacio sam XP SP2 i sad mi uopste ne pozna mreznu karticu,
    u konekcijama nema local area connection, mrezna radi, ono pozadi svjetlo radi kada modem ukopcam. U device manager pod zutim upitnikom stoji ethernet connection ( ili tako nesta :D, posto mi je ovo problem kod rodjaka) . I naravno ne mogu da se konektujem na net.

    U cemu bi mogao biti problem ?
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Problem bi mogao biti u driverima mrezne kartice koji po ovome sto si do sada napisao nisu instalirani ili si to zaboravio navesti. Isto tako daj jos kakvih podataka, npr. koja je ploca u pitanju, je li ta mrezna integrisana ili ne, ak ne koji model je u pitanju, da ak nek zeli da ti pomogne moze nesto korisno vidjeti a ne da nagadja koji hardver je u pitanju.
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Drajveri za mreznu nisu instalirani. Ako je ugradjena, onda je realtek ili yukon chipset.
     
  4. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Instaliraj drivere za karticu....I meni je bio sličan slučaj...
     
  5. Elegance

    Elegance Aktivista

    Najgore sto ne znam o kojoj mreznoj se radi, jer kao sto rekoh nije moj komp.
    Skinut cu ova dva sto je zeleni rekao pa probam.

    Hvala....
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Elegance, ljepo si ti to zamislio ali ne ide to bas tako
     
  7. Elegance

    Elegance Aktivista

    Nego kako :D .
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Provjeris koji je hardware u pitanju i skines drivere za taj hardware. Mislis da je realtek ili bilo ko drugi izdao samo jedne drivere za mreznu opremu ?
     
  9. Elegance

    Elegance Aktivista

    Kontam ja to, ali ne mogu sad provjerit jer je on daleko, a kad odem nema internet konekcije tako da sam mislio da ima neko all in 1 rjesenje :D .

    Nego... kako da vidim koja je mrezna ? Ako nije integrisana....
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Everest
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma Everes, UnknownDeviceIdentifier ili bilo koji softwer za ovu namjenu bi trebao ocitati koji je hardware u pitanju. Da si prije reinstalacije sistema skinuo postojece drivere sa racunara pomocu Driver Geniusa sada ne bi imao navedene probleme. Sve ostalo dok ne provjeris koji je hardware u pitanju je manje vise suplja prica posto su male sanse da skines bas drivere koji ti trebaju, "ali ko zna probaj mozda i uspijes" :) .