PROBLEM SA MREŽOM

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by superlight, Oct 29, 2007.

  1. superlight

    superlight Guest

    :arrow: Pozdrav,
    imam nekih problema u LAN mrezi i nikako da skontam u cemu je stvar.Mreza se sastoji od 20-tak racunara (sve win platforme XP),jednog servera i 2 mrezna printera.Cesto se javlja kao neko zagusenje mreze i kad tako mreza uspori onda dolazi do konflikta sa IP adresama.Uglavnom do sada sam resetovao routere kad se to desi,a odnedavno i router i server jer resetovanje samo routera vise nije pomagalo.Eto malo sam ovako ugrubo ovo sve opisao.Molim za pomoc ako neko zna sta da pogledam.
    Thanks
     
  2. GV

    GV Komšija

    Onako laički, virusi, spyware, kakve ovlasti imaju korisnici, mogu li sami instalirati programe koje žele, možda su oni pokupili nešto
     
  3. superlight

    superlight Guest

    Eh koncno da neko odgovori bar nesto.Nije to pitanju security je na visokom nivou i nema i nije bilo problema sa virusima i ostalim smecem koji bi mozda i mogao dovesti do toga.
     
  4. GV

    GV Komšija

    Gremlini možda :wink: Ima li nekakav program za mjerenje prometa unutar LAN-a, možda ti on pokaže izvor, kod mene na poslu ima jedan čudan ''bug'' dvije kancelarije, kompovi IBM mreža CISCO, kada prenesem komp fizički u drugu kancelariju i priključim naravno na drugu mrežnu utičnicu drastična razlika u otvaranju i zatvaranju excell fajlova sa mrežnih diskova, znaš šta su mi rekli u našoj it službi ; ''misterii''
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Svako uklanjanje gresaka na networku pocinje sa OSI nivoom 1 :) Znaci jedan od onih finih Fluke aparata u ruke, i zadaj se. Jesu li vam ti switchevi managed ? Podrzavaju li SNMP ? Onda mozete viditi da koristite MRTG.

    Sto se tiche IP konflikta, to se zna desiti sa mrezama gdje je DHCP lease veoma kratak. Sta mozes uraditi da izbjegnes to, postaviti sve racunare kako static, na primjer od 10.0.0.10 do 10.0.0.30 i onda staviti da dhcp dijeli adrese u nekom drugom segmentu npr od 10.0.0.50 do 10.0.0.100.