Problem sa NetLimiter-om

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by vutra, Feb 17, 2009.

  1. vutra

    vutra Komšija

    Dakle poslije instalacije programa, nisam u mogućnosti izaći na net (Address not found)!
    Za Local Area Connection piše "Unidentified network" a za pristup piše da je samo Local dakle nema interneta!
    Firewall nisam instalirao tako da sam tu mogućnost isključio!
    Naravno, poslije un-instaliranja sve radi normalno! :roll:
    OS je Vista 32bit :mrgreen: , probao sam isto na XP-u i tu radi sve normalno!
    Pa eto, ako neko ima neki prijedlog ili možda zna neku alternativu sa mogućnošću limitiranja DL/UL-a zasebno za svaku aplikaciju!
    Nadam se da je ovo dovoljno informacija!
     
  2. iznogud

    iznogud Novi član

    uninstaliraj vistu :)
     
  3. vutra

    vutra Komšija

    Vidiš, to mi nije palo na pamet :mrgreen:
    Anyone else :?:
     
  4. iznogud

    iznogud Novi član

    ne znam specificno za vistu jer je ne koristim al tita ti sta ce ti limitiranje bandwidtha po aplikacijama? jedino sto bi ti uticalo na "dozivljaj" surfanja su razni p2p programi, a oni svakako imaju mogucnost odredjivanja koliko bw koriste.

    sto se tice brojanja nemam pojma, valjda to imas kod provajdera :) ocito ovaj program koji si probao koristiti ne radi jer je na neki nacin kontrolisao adapter a vista mu to ne dozvoljava. potrazi po forumima moze li se evnt. odobriti nesto na visti da ti proradi programcic...ili sta god :) tucows i u neku kategoriju se zorovi :)
     
  5. vutra

    vutra Komšija

    Situacija je slijedeća:
    Prije par mjeseci na istoj instalaciji Viste, sve je radilo bez problema, znači, install, restart i radi!
    Sad nekim čudom neće, mada nisam ništa "čačk'o"

    Limitiranje po aplikacijama mi treba, jer, koristim HS-ovu free zonu (KDX) koji pojede konekciju kad radim upload, ali mislim doslovno, postaje nemoguće surfati i tamo uploadovati stvari, a pošto navedeni KDX nema mogućnost ograničenja, zato mi treba NL!
     
  6. iznogud

    iznogud Novi član

    e pa na zalost pojma nemam, sori
     
  7. D4T4X

    D4T4X Novi član

    cek taj netlimiter
    jeli on moze odrediti koliko bandwitha da potrosis po danu
    znam da je offtopic ali :(