problem sa paljenjem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by tranqiller, Oct 13, 2007.

  1. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Pozdrav,nov sam pa se izvinjavam ako sam postao u pogresan subforumu.Imam sljedeci problem:kad prikljucim napojnu na struju,LED na maticnoj gori i sve izgleda normalno,ali kad pokusam upalit komp,on nakratko zaradi,cooler od procesora se malo zavrti i to je to,sam se ugasi.Kad pritisnem dugme za paljenje,nista se ne dogadja,ne upali se ni na sec.Ali kad iskljucim i ponovo ukljucim napojnu na struju,opet isti slucaj,pri prvom paljenju malo radi pa se ugasi,na drugom nista.U cemu moze biti problem?
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Najvjerovatnije ti neka žica dodiruje lim kučišta.
    Otpoji sve, sve ljepo pregledaj , vrati i probaj.
     
  3. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Sve sam povadio i ponovo vratio,meni sve izgleda u redu.E sad,na koji dio zice mislis da ne moze doticati kuciste?
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Moguce da se koja žičica iz onih MOLEX konektora izvukla.

    Isto tako provjeri da ti se koji dio matične ne dodiruje sa limom osim na onim držačima.

    Ako ništa, izvadi matičnu, spoji samo osnovno, probaj upaliti.
     
  5. Pezzaa

    Pezzaa Aktivista

    to meni smrdi na napojnu..... koja ti je marka napojne i postavi opis konfiguracije.... nadam se da nije neka CUnga Lunga napajanje..
     
  6. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Sve je u redu sa Molex konektorima,poslije cu probat da izvadim maticnu iz kucista...ne vjerujem da je do napojne,posto sam je probao na drugom kompu i radila je.Inace maticna je Matsonic model MS7177CT,a napojna JNC.Moze li biti da je do gumba za paljenje,posto je vec prije bio popravljan i oko njega je iznutra obljepljena nekakva masa(nije moj komp,pa ne znam sta je radjeno na njemu :eek: ).
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    posto je maticna krsh, moze biti lako do same ploce...
     
  8. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Haha,zar je toliko losa...
     
  9. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako sumnjas na to da je dugme za paljenje otislo, spoji sarafcigerom pinove na maticnoj na koje je prikljuceno dugme. ako se ne upali onda bih ja prvo posumnjao u maticnu ili napojnu. sa obzirom da napojna radi u drugoj masini znaci maticna pa pa...
     
  10. Sale

    Sale Aktivista

    da, rijetki su slucajevi da se dugme pokvari i da ne "funkcionise" :roll: (mislim ono turn off/on)
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Nije bas rijetko koliko ti mislis. Pogotovo sa jeftinim kucistima.
     
  12. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Spojio sam pinove sarafcigerom,ali opet isti slucaj,znaci nije do dugmeta.Jos jedino da probam promjenit CMOS bateriju,pa ako nije ni do toga,mijenjat maticnu.
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Prije nego zamijenis maticnu provjeri napojnu jedinicu. Ja sam imao par puta iste simptome, a dijagnoza je bila prnuta napojna jedinica.