Problem sa pingom ( LAN )

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Lightning, Feb 11, 2009.

  1. Lightning

    Lightning Novi član

    Pozdrav

    Ovako imam problem sa pingom u LAN mrezi. Ja imam Realtek 8168/8111 ethernet gigabit adapter i spojen sam preko switch-a ( Netger FS605 10/100 Mbit ) sa jaranom koji ima nForce adapter. Ja sam vec sve namjestio znaci staticne Ip adrese isti workspace i mogu bez problema njega pingat ( consola ) i uvijek lijepo pishe <1ms kako i treba biti.
    Problem je sada sto ako udem u igru npr. ( CoD4 ) ping bude uredu neko vrijeme izmedu 10-40 ali onda pocne skakati do 999 pa 500 i onda opet ok , problem je sto to iznervira covjeka ta velika latencija. Ja ne znam do cega bi moglo biti sve je lijepo namjesteno ?? cak sam pokusavao kod svog adaptera da stavim 100bit vollduplex i kod jarana takoder , malo se poboljsalo ali opet ima tih prekida . Kablove sam vec izmjenjao nishta se nije promjenilo . I driveri od Realtek 8168/8111 ethernet gigabit adaptera su najnoviji. Kod mene i kdo jarana je win xp SP2 , naravno firewall ugashen inace se i ne bi mogli pingati, antivirus protection i sta ja znam sve je pogasheno , kao sto rekoh sve radi samo skace ping na 500 ili 999 ( pocesto ) , nekako se valjda porblem moze rijesiti .

    Hvala na svakoj pomoci !
     
  2. Lightning

    Lightning Novi član

    Vidio sam da niko nema ideje , pa sam opet sve pokushao i isprobao !

    Napokon sam se rijesio visokog pinga tako sto sam na nforce network adapteru promjenio prenos na 10MBit fullduplex kao i kod mene, pa sam trazio po registry-u i tamo u opcijama network adaptera promjenio vrijednost ethernet_cg na true , to i je omogucilo da iskoristim liniju na max. nacin.

    Dobro ako jos ima neko problema stim , valjda ce mu pomoci ovo sto sam i ja uradio.


    Naravno ovo nije bash najbolje rijesenje , jer je sada malo uskracen Data Transfer medu kompovima ( jer je sada samo 10MBit ) ali nema veze barem nema vishe pinga .

    Toliko od mene


    Moze LOCK !