Problem sa registracijom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Bresh@, Oct 29, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Bresh@

    Bresh@ Guest

    Imam problem sa registracijom na Bihnet forum, naime kad god se pokusam registrovati i unesem sve potrebne podatke za registraciju izbaci mi slijedecu poruku:

    The following errors occurred during your registration

    The string you entered for the image verification did not match what was displayed.


    Isto ovo mi izbaci i kada zelim kontaktirati administraciju tj. ne moze biti poslana poruka zbog toga.

    Znam da je verifikacija ustvari ono ukucavanje koda radi sprijecavanja programskog ispunjavanja formulara, ali ovdje u prijavi za registraciju na Bihnet forum iako pise na jednom mjestu verifikacija nema nigdje ni koda a ni polja za ukucavanje a svaki put kad kliknem "zavrsi registraciju" mi izbaci gore navedenu poruku.Htio sam ovo poslati administratoru tog foruma ali posto ni to nije moguce iz vec navedenog razloga odlucio sam se da pitam na ovom da li neko od vas zna koji je razlog tome.

    Druga stvar, Bihnet komunikator iako radi i nema nikakvih error poruka nikako ne pokazuje podatke o potrosnji, stalno na onim baloncicima sto izbacuje pise 0.00 KM. Ja sam vec preletio limit tako da ovo nije tacno a svaki put pise da su podaci uspjesno preuzeti. Kad udjem u program,pise tamo da nema podataka za tekuci mjesec. Ja sam se tek nedavno prikljucio na ovaj ADSL internet tj. ovo mi je prvi mjesec koristenja,pa je mozda to razlog. U cemu je problem?

    I zadnja stvar nije problem nego me interesuje da li iko zna hoce li BH telecom u Zenici i u BiH opcenito povecavati limit za internet pakete koji su kod njih u ponudi. Ovo pitam iz razloga sto znam da su u Telecabel-u (kablovska televizija i internet u Zenici)vec povecali limit za paket koji je jednak ovom sto ja imam (ADSL 5G) sa 5 na 10 GB a cuo sam i neke glasine da ce jos vise taj limit povecati tj. sa 10 na 15 za istu cjenu, mada ovo nije provjereno. Mislim da ako se ne desi povecanje vjerovatno ce vecina ADSL korisnika preci na kablovski internet, BH Telecom ce izgubiti na konkurentnosti bar sto se podrucja Zenice tice a samim time ce se smanjiti i profit. Valjda im to nije u interesu. Eto bio bih vam zahvalan kad bi mi makar na onaj prvi problem odgovorili ako vam je mrsko na ostale. :) Pozdrav svima!
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Pokusaj u nekom drugom browseru otvoriti stranicu za registraciju, i provjeri da li ti je upaljeno prikazivanje slika, mozda te i to zafrkaje.

    Bihnet komunikator je poznat po problemima, najpouzdanije ti je da potrosnju pratis nekim drugim programom tipa netlimiter(lokalno pracenje) im takoder jos neki za bihnet ali ne mogu se sjetiti kako se zove.

    Sto se tice cijena pretpostavljam da ce ih mijenjati ili barem pakete ce mijenjati, s obzirom da sa MojaTV dobijas 1mbit flat paket morali bi ili povecati limit za trenutno ADSL G pakete ili drasticno smanjiti cijene za isto. Ali uzmimaj u obzir da je to BHTelecom.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ali cudi sto nema jos nikakvih informacija od strane telecoma vezano za ta pojeftinjenja ili pormjene na trenutnim paketima....
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ma trebali bi se oni privatizirati cijene svih usluga bi odmah pale. Davno je bilo govora da ce i cijene padati a i o privatizaciji ali izgleda nista od toga samo pusta prica.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa pocekat cemo na privatizaciju... svi telecom zovu zlatnom kokom. pa gdje i ne bi bila zlatna koka sa ovolikom pljackom svojih klijenata. zapravo ne pljacka nas telecom, nego drzava... imaju marze od 1000% ba. trenutno imaju 20% zaposlenih vise nego sto je realno potrebno, a i nekih 150 miliona maraka na racunu. to sve jasno govori koliko nas gule.
     
  6. Bresh@

    Bresh@ Guest

    Zeznuo sam se gore u tekstu,nije komunikator program u pitanju nego BIHnet ADSL Report v1.06 koji oni (ljudi iz telecoma) preporucuju za pracenje stanja i on ne radi. Probacu taj sto si naveo a rijesio si mi problem oko registracije, svaka cast i hvala ti. Nije mi ni na kraj pameti bilo da probam s drugim browserom hehe :D Ja sam uglavnom koristio ovaj BIHnet komunikator za pristup forumu. Hajde nadam se da ce se te cijene promjeniti jer me jaran stalno zeza kako sam bio budala sto nisam prikljucio kablovski internet a ja mu kazem da ce i u nas limit rasti il bi bar trebalo tako da bude. Upravu si sto se BH telecoma tice, ja kada sam predao zahtjev za prikljucak rekli mi da trebam cekati 7-10 dana a ceko sam 18 punih, oni se ponasaju kao da ih boli briga hoce li biti musterija ili ne. Meni je ovaj internet paket dobar ali mislim da bi mogao biti mnogo mnogo bolji i da to sve od njih zavisi. Ubiru pare a ne trude se da obezbjede kvalitetniju uslugu :( :) Pozdrav i hvala jos jednom...
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ma njima nisu toliko bitni ovi sitniji korisnici gledao sam njihove cjenovnike evo mali primjer

    Prikljucne cijene za Business PRO pakete:
    Paket Business Pro - zagarantovan propusni opseg
    a) do 2 Mb/s (uključuje i 2 Mb/s) jednokratno besplatno
    b) do 4 Mb/s (uključuje i 4 Mb/s) jednokratno 1000
    c) do 34 MB/s jednokratno 2000
    d) 34 Mb/s i veće pristupne brzine 5000

    Mjesecna Pretplata za Business PRO pakete:
    a) 1 Mb/s mjesečno 650,00
    b) 2 Mb/s mjesečno 1.300,00
    c) 4 Mb/s mjesečno 2.600,00
    d) 34 Mb/s mjesečno 23.800,00
    e) 155 Mb/s mjesečno 108.500,00

    Sve navedene cijene su baz PDV-a
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Al' odakle vama da se zbog moja tv treba spustit cijena G paketa ? Nikako ne igra ulogu 1MBit flat kada dolazi uz jedan od paketa dal' tv, telefon ili i jedno i drugo. 1MBit paket trenutno ne postoji kao sam takav. Tako da sami sebi ne prave konkurenciju s paketima i nema potrebe da se cijene korigiraju. Ako bude pojeftinjenja, bit ce super ali trenutnio stanje ne povlaci potrebe za korekcijama. U ostalom, vec odavno kruze informacije o tim IPTV paketima. Manje vise isto ostaje a nikada nije bilo spomena G paketa a kaoml' snizavanje cijena istog.
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    ADSL MAX 90 KM 512/192
    ADSL CITO 180KM 1024/256

    I kako to da sami sebi ne prave konkurenciju odnosno sami sebe ne zbunjuju?
    To bi trebalo znaciti ako uzmes MojaTV bolje ces proci nego da uzmes samo ADSL CITO sto nikako nije logicno.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Moja greska. Zaboravio sam na CITO i vece pakete. Budimo iskreni, ovde niko nista ne koristi drugo osim G paketa. A ocekuju de se isti povecaju ili smanje cijene sto ja mislim nema veze sa IP tv. Cito ce morat sigurno sredit ali nase G pakete nece ni pogledat.

    Volio bi da ih srede, kako da ne ali mi nije jasno odakle vam da je pod moranje.
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nisam ja govorio da se moraju cijene za G Pakete korigovati ali u skladu sa trenutnom situacijom bi trebali jer ni sekunde nije logicno placati G Pakete po trenutnoj cijeni. Za iste pare mozes imat MojaTV sa nekim prosjecnim prometom od oko 50-60 GB (jedan sestina ukupnog prometa kada bi se non-stop skidalo maximalnom brzinom tokom jednog mjeseca).

    Odnosno moglo bi se i vise jer ti FER USE paketi podrazumijevaju da pretplatnik u toku obračunskog perioda ukupni propusni opseg ne koristi iznad 60%(za Mbit konekciju to znaci cca. 190 GB) raspoloživih kapaciteta.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa onda je za ocekivati bar da pojeftini CITO paket.... ja ne znam da li je kod telecoma tradicija da pocetkom svake nove godine mijenja cjenovnik........
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam mislio samo na tebe. Ti si spomenuo a i ostali ..kako ocekujete korigovanje G paketa i zasto se nista ne govori o tome.

    Zaboravljas brzinu. Četiri puta manja brzina nego na 15G paketu a kosta najmanje 64 marke. Meni se licno ne isplati,. Samo par puta sam presao 15GB a bitnija mi je brzina.

    Ne kazem da mozda necu uzet net/tv/telefon. Da ukinem kablovsku ali ja licno nebih davao 64KM za 1MBit flat jer mi ne odgovara brzina a dovoljno mi je 15GB mjesecno.

    EDIT: kolinsb, da.. neka im je tradicija origovanja oko januara. tako je bilo skoro svake godine pa mozda i ove. Ali modza ove godine bude 2novo" samo ova IPTV a ne i smanjenje cijena ili povecanje paketa kao prosli put.
     
  14. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ovaj cjenovnik sto ja gledam je ovogodisnji tacnije od 6. i 8. mjeseca ove godine.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima tema vezana za bihnet, i kako sam vec rekao, nove teme ne dolaze u obzir.
     
Thread Status:
Not open for further replies.