Problem sa Samsungom 710N - Not optimum mode

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Talnay, Jan 8, 2010.

  1. Talnay

    Talnay Aktivista

    Ovaj monitor je bio kod mene 3 godine, i poklonio ga sestri koja ga je koristila bez problema godinu dana, sve do prije neki dan kad je upalila racunar, odmah joj se pojavi poruka Not optimum mode, recommended mode 1280x1024 60hz, ne moze se ni u bios uci. Meni se to samo jednom desilo i rijesio sam ga tako sto sam ga prebacio u drugi DVI port, dok ovaj put to nije pomoglo. Malo sam potrazio na netu, to se desava na nekim samsungovim modelima, da je kriva maticna ploca na monitoru. A da su neki rijesili tako sto su ga iskopcali iz struje i opet ga ukopcali, to sam probao, radilo je sve do trenutka kad se treba pojavit "Welcome" na XP-u, onda sam probao u safe mode, radi, al nece u normalnom modu. Pa sam pokusao na drugom racunaru, iz prve je moglo u windows, poslije par minuta opet isti problem.

    Evo kako to izgleda
    [​IMG] [​IMG]

    Da li neko zna moze li se ovo popravit i gdje, jel uopste isplativo? Ili je bolje da potrazim sestri drugi monitor?

    Hvala unaprijed na prijedlozima!!
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako se ne varam to je serija monitora koja je imala puno "softwareskih" gresaka. Bivsi IT Computers je morao cijeli kamion vratiti nazad. I mom kolegi se to desavalo ali nije uspio nikako popravit samo je vratio monitor dok je bio pod garancijom.

    Jedino da jos pokusas spojiti drugi monitor na taj sestrin racunar i podesiti rezoluciju pa vratiti taj monitor na komp. Ili da potrazis na netu servisni meni pa da mozda preko njeg uspijes rijesiti.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Udji u safe mod uninstaliraj drivere restartaj pa instaliraj ponovo drivere za graficku. Prije ovih stavi i drivere za monitor.
     
  4. Talnay

    Talnay Aktivista

    Ne bi trebalo da bude do drivera posto sam probao na drugom kompu sa integrom, ali sam svejedno to i pokusao, opet nista, probao sa driverima za monitor, nista. Sa manjom rezolucijom, cak i u safe modu 800x600 opet isto. Monitor je definitivno out :(
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma to su monitori smece. dok sam radio u servisu bruku ih se vratilo. ne znam sta je ali su se kvarili nevjerovatno. i to sve sa software-om greske. iskace meni, mijenja postavke, gasi se pa pali, pa eto i ovo sad... katastrofa.
     
  6. Talnay

    Talnay Aktivista

    Bar je radio 4 godine :) i to jako puno... sad valja trazit drugi monitor, al to je u drugoj temi vec postavljeno pitanje...