Problem sa SONY CDX-GT35U i PUG 307

Discussion in 'Generalna diskusija' started by apdejt, Aug 16, 2011.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Buduci da su se na bhtuning nesto usutili a ovdje isto tako ima pravo dobrih elektronicara evo prenosim jednu temu i molim za pomoc.

     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam isti player samo je kod mene golf 4 u pitanju i nisam nikakve zice mijenjao, to mi se jedino desi kada skinem + klemu sa akumulatora. Pokusaj zamijeniti te zice, mislim da ce pleyer dobiti kontakt (upalit ce se displey) ali nece krenuti muzika dok sam neukljucis (izuzev ako je ostao upaljen). To se npr desi kod mene kad ubacim kljuc i dam kontakt, kad izvadim kljuc nemogu koristiti pleyer ali ostaje memorija radia.
    Ovaj konektor sa ebay-a sluzi za upravljanje komandama radia preko volana, neznam hoce li rijesiti tvoj problem sa gubitkom memorije a i poskup je, vrijedi kao trecina pleyera.
    (Radikalno rjesenje je da provedes + zicu direktno sa akumulatora na + pleyera) :)
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma PUG je na euro jack-u namjerno napravio ne standardan raspored ... al hajd sada trebam stalni plus samo dovesti na poziciju zabice u konektoru koja je zaduzena za odrzavanje memorije kasetofona. Znam da je prelaz za komande na volanu ali me zanima da li je ko ovo koristio i da li ovo uopste fercera jer su fakat extra komande.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidjao sam te adaptere kod raje, radit ce i kod tebe obzirom da taj model podrzava steering wheel interface.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Joj sto ljudi vole komplikovati, elem lik mi trazi 40 KM da mi prespoji kasetofon tj. player kak se danas vec zovu da ne gubi memoriju i uzeo mi pricati sta sve treba odraditi ko da radi generalku jbt :mrgreen: ja se fakat odvali liku smijati u facu i otjera me lik iz garaze :smt003 . Jos mu ja donjeo shemu kasetofona i konektora u kolima i oznacio koje pozicije zica (zabice) treba zamjeniti . Ja namjerno nisam htio sam da prespajam struju u kolima na kasetofonu jer to nisam radio vec 10tak godina, ono ko mladic sam spajao sebi pojacala, woofere, zvucnike, skretnice i one ostale djecije furke al et ispao sam iz tog fazona. Medjutim sada nisam namjerno htio jer vidim na ovim eurojackovima sada ima + stalni, + kada se svjetlo upali, + kontakt, ... pa reko da ne bih ja sta mozda sjebao ili resetovao odvukao majstoru. Uglavnom skinem ja sam kasetovon na kraju i treba zamjeniti samo crvenu i zutu zicu da bude kontra. Kad ono na kasetofonu vec predvidjena ta rotacija i treba jedno 1 sec da se odradi jos pise "For memory loss rotate Y/R"
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta ces, cim ima takvih majstora ima i ovaca koje bi dale 40 km. Znao sam da sam to prespajanje negdje procitao kada sam ga kupio, mislio sam da ima na uputstvu kojeg nisam mogao naci, al eto ima na samom pleyeru. Ja trazim neki minijaturni USB stick od 8 gb da ga ubodem, imam onaj klasicni al strsi mi puno napolje. Inace jednom ubacio CD da vidim jel radi, od tada sve na USB. :)
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De se ti druze registruj i na elprog forum pa procitaj malo o 307 i neorginalnim playerima. Postoje velike sanse da ti se sjebe BSI modul za kontrolu kompletne elekronike pa kasnije je pofina zajebancija da se sve to reprogramira.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    E jeb ga. Daj kakav koristan savjet kako napraviti komande na vlanu ak je ikako moguce a da ne kupujem onaj sonijev daljinac za volan vec da iskoristim postojece komande i kakve su mi % sanse inace za to.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemam ni ja sve to u malom prstu pa da ti mogu reci napamet,uglavnom kad god sam istrazivao na temu sjebanog BSI-a zavrsim na elprogu i problemima sa neorginalnim radiom.Stvarno ne bih volio da ti se to desi.Neki voze vec dugo bez problema a neki su najebali.Prvo sto se pokaze je problem sa brisacima tj sami se pale i gase bez komande,a zavrsava kod ispraznjenog akumulatora i potrebom za reprogramiranje BSI-a.Bas sam skoro imao taj slucaj gdje je neorginalni radio iscjedio aku i BSI je zaboravio sve podatke koje nosi u sebi tako da je auto ostalo mrtvo na sred ulice.Novi aku nije pomogao pa je i slep sluzba bila ukljucena a onda komplikovano reprogramiranje i trazenje kodova u ovlastenom servisu.

    Ja bih ako sam vec primoran da koristim neorginalni radio spojio da na potpuno izdvojenu instalaciju,znaci doveo bih si + i - direktno sa aku ili nekog drugog jakog izvora i spojio ga na zvucnike tako da se izbjegne bilo koji dodtani kontakt sa BSI modulom.

    Sretno