problem sa usb stickom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Jan 10, 2007.

  1. woland

    woland Aktivista

    usb je kupljen prije dva mjeseca i poceo se u zadnje vrijeme cudno ponasati kada pokusavam prekopirati muzika sa njega na komp...konkretno: prekopiram mp3 muziku sa drugog kompa na usb i kada dodjem kuci da je sa usb-a prebacim na svoj hdd, samo mi ibaci poruku "file is corrupted"... ima li mozda neka "caka" da se ovo sredi ili da idem reklamirati usb stick u prodavnicu? :D
     
  2. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Koja je marka USB sticka ? Ako je no-name...znaš do čega je :roll:
     
  3. woland

    woland Aktivista

    take ms...ovako izgleda:

    [​IMG]
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    probaj uraditi full fat32 format (nista delete i quick) pa probaj opet. najvjerovatnije da cu neke celije defektne, pa ako ovo ne upali, onda pravac prodavnica...
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    fat32?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sto da ne? Ja sam i DVD-RAM formatirao u FAT32 :mrgreen:
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    FAT16 je bolji za ove uredjaje dobijes prostora vise :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa ja. sto da ne? ustvari svejedno je. ja navikao na fat32.

    ovo me zaintrigiralo pa reko da provjerim - probao i sa 256MB stickom i sa 1GB i nema nikakve razlike u kapacitetu izmedju fat i fat32. da je hdd u pitanju onda bi imalo smisla zbog velicine klastera ali izgleda da kod flash memorije to ne pali. standardno se gubi 7% prostora prilikom formatiranja...
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    hmm... ja bih se smio zakleti da sam na jednom sticku nakon FAT32 formata dobio manje prostora.... bas zbog velicine onog clustera kako li vec...
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    šta nema neki minimum za fat32 particiju?
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vjerovatno na starim verzijama windowsa ima, ali evo radi bez problema na 256MB sticku...
     
  12. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Radi i na na mom 128MB (USB music stick) :mrgreen:
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma i ti Stickovi su pojeftinili nenormalno poredeci sa npr. periodom od prije 2 godine. Udaraju ko nece da kupi. Idi reklamiraj nek ti daju novi, nemoj se peglati sa njim. Na kraju krajeva nije neka pljacka da kupis novi al` neki bandname :smt002
     
  14. woland

    woland Aktivista

    evo, zadnjih par puta kada sam prebacivala muziku normlano radi...no, za svaki slucaj cu probati full format :D