Problem sa web stranicom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by davles, Dec 17, 2009.

  1. davles

    davles Novi član

    Neznam gdje tacno da postavim ovo pitanje na forumu,pa sam postavio ovdje,molim moderatora ako sam pogrijesio da ga premjesti u pravu rubriku.

    Naime problem je u web stranici,firme koja se do danas regularno otvarala sa ip adrese firme,da bi na jednom bilo nemoguce otvoriti stranicu,ali samo sa ove ip adrese(pokusavanao sa vise racunara i sa skoro svim preglednicima) dok sa drugih adresa je to moguce.Ako je neko ima iskustva sa ovim molio bih za pomoc.
     
  2. Dexx

    Dexx Aktivista

    niss te nisam skontao :D
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Bas si se morao javit ako nisi skont'o? :D Koja je stranica? Je li to web stranica firme sa cije ip adrese se ne moze otvorit? Sigurno je postavljena na neki vas server?
     
  4. _amar

    _amar Aktivista

    Probaj pobrisati cache i cookies pa probaj.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa pokusavao je sa vise racunara i sa svim browser-ima :)
     
  6. davles

    davles Novi član

    Web stranica je od firme i sa IP adrese od firme nemoze se otvorit dok ,dakle, bilo gdje drugo mimo te ip adrese moze,(Evo jedan laicki primjer: nemozes od kuce otvorit svoju,vlastitu, web stranicu,a sto si inace stalno mogao).Hosting web stranice je u Tuzli(neka kompanija koja se bavi tim),moze li biti da je do hostinaga(moze li se kod njih sta zablokirat).
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Moze se zabranit. A jesi siguran da je do ip adrese od firme? Je li vam stalna ip adresa? Koji net koristite?
     
  8. Dexx

    Dexx Aktivista

    kako je napisao izgleda da je staticna..
    Koristite li kakav proxy?
    Probaj pingat web adresu, flushaj dns-ove...
     
  9. davles

    davles Novi član

    Evo upravo rijesih,bilo je do hosta kod kojeg je smjestena stranica.Kao, kad vise racunara sa iste IP adrese pristupa stranici to se prepozna kao pokusaj hak. napada na web server,to im je bio odgovor.Hvala svima za pomoc. :smt006
     
  10. hijacker

    hijacker Novi član

    DNS Cache otisho morat ces pricekati da se osvjezi DNS..imao sam istih problema..Pozz