problem sa wireless-om

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by manda, Dec 19, 2008.

  1. manda

    manda Novi član

    Drug hoće da ide na internet preko wifi sa Iphone-om pa molim nekoga da mi kaže šta treba da kupi.
    Ima kablovski internet (motorola modem). Jel njemu treba wireless ruter ili nešto drugo i šta preporučujete od marki.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Linksys WRT neki
     
  3. manda

    manda Novi član

    hvala na brzom odgovoru :D
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako ti nije problem da ideš na internet sa iphonom samo kada je upaljen računar možeš jeftinije proci tako da ces kupiti WIFI karticu.

    Imaš ih u USB (prakticnijoj) i PCI izvedbi.
     
  5. manda

    manda Novi član

    kupio je on wireless karticu d-link g510 al ne zna da namjesti, a ni ja.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Zar njemu ne treba AP neki da bi se povezao ????? ili eventualno router ????????
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako ima neku konekciju kao što on rece "kablovski internet" samo je potrebno spojiti WIFi karticu i šejrati internet konekciju.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    ?
    i onda ce se PCI wireless kartica ponasati kao AP i odasiljati signal na koji ce se iPhone ili bilo koji drugi uredjaj sa wireless karticom moci spojiti ?????? mislim da to ne ide bas tako jednostavno
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da, tako je.

    Ja sam to koristio nekih mjesec dana, i nisam imao prevelikih problema.

    Mada je bolje izdvojiti 100KM i uzeti neki linksys router.
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

  11. manda

    manda Novi član

    Ovo smo i pokušavali ali ne radi.
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Procitajte malo imate navedene linkove gore iznad i to je uvijek nas najbolji prijatelj google.
    Sve wireless kartice nemogu podrzati nacin konekcije koji je naveden iznad, ali vasa moze

    Like all D-Link wireless adapters, the DWL-G510 can be used in Ad-Hoc mode to connect directly with other 2.4GHz wireless computers for peer-to-peer file sharing or in Infrastructure mode to connect with a wireless access point or wireless router for access to the Internet in your office or home network.

    za vise informacija http://www.google.com
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Objasni kakav je problem?