Problem sa ZTE Routerom(SNR los)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by enchy_00, Dec 9, 2013.

  1. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Nedavno sam(Prije 20-tak dana)zamijenio kod djevojke onaj crni Paradigm router sa ZTE ZXV10 W300 routerom, i od prije nekoliko dana joj se pocela gubiti konekcija. Kada sam provjerio status konekcije i onih ostalih signala, primjetio sam da je SNR margin KATASTROFALNO LOS.
    SNR se na pocetku, znaci kada resetujem router popne do nekih 9 db, ali cim se postavi ip adresa i router se spoji sa linijom ovaj SNR spadne na 1, nekad i na -1(u najboljem slucaju 1,5,tada ima interneta ali je bas los).
    Ovaj problem se poceo desavati tri-cetiri dana nakon sto je router premjesten na drugo mjesto. Sad posto sam citao da moze svasta uticati na ovaj SNR, router sam vratio na staro mjesto(istu uticnicu) ali SNR je ostao i dalje los.
    Ima li sta da se moze uraditi sa ovim ZTE routerom, nesto u postavkama, ima li neko slicnih iskustava sa ovim problemom? Sto se tice standardnih postavki siguran sam da sve postavim kako treba, jer inace ni prije premjestanja routera ne bi bilo interneta?
    Znaci, niko nista nije cacko,samo je odjednom prestao da radi...
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Moze biti da modem forsira annex m sinhronizaciju to mozes zaključivati u adsl postavkama, ili da ti kontakt prema spliteru nije dobar, tj da klacka
     
  3. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Provjerit cu taj kontakt, mozda zamijenim kabal pa da vidim...a probat cu sta procackat oko te anex modulacije
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imam i ja isti problem sa TP Link-om, stradao od udara groma. Mislim isto mi se dešava, puca konekcija često na njemu, ja znam da se sjebo prilikom prošlog ljeta.
    Čim sam zamijeno modem, sve je udure.

    Usput probaj isključiti wireless... PA testiraj onda