Problem sa zvucnicima i driverima

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Amer, Jan 9, 2009.

  1. Amer

    Amer Aktivista

    Dobio ja danas na nekoliko dana sljedece zvucnike:

    http://www.trust.com/_images/products/500/13733.jpg

    Eh sad, znam da nisu neki zvucnici al imam jedan problemcic s njima. Kad ustekam zvucnike, SoundMax mi izbaci onaj prozorcic u koji trebam ulaz da ga ustekam, medjutim ja imam samo da ako hocu L/R zvucnike, Front zvucnike i Centralni zvucnik i subwoofer. Kad izaberem to zadnje radi woofer i jedan zvucnik, dok drugi pravi isti zvuk kao i woofer.
    Kako podesit da rade normalno lijevi i desni a da je woofer isto normalan :)) Sve sam probao, nikako da ustekam, do zvucnika nije jer sam mijenjao ulaze, oba rade odlicno.

    2. Imate dole sliku iz device managera, i pokazuje da trazi neke drivere. Ja nemam pojma kako da to rijesim, ubacim drivere od maticne i dzaba, nista ne nadje... A zvuka imam, koje drivere mi trazi?
     

    Attached Files:

  2. GV

    GV Komšija

    Je'l došao kakav cd u toj kutiji, da li si probao da izabereš normalni stereo, koliko kablova imaš za priključenje zvučnika? Ako je samo jedan (zelena banana) onda nemaš šta da biraš nego stereo obični.
     
  3. Amer

    Amer Aktivista

    Jest, samo banana prikljucak. Nista nije doslo, samo zvucnici. Ja ukljucim on meni izbaci isto kao da hocu da ubacim 5.1 sistem. Pokazuje mi gdje koji prikljucak treba da udje. Nije mi fakat jasno...
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Instaliraj drivere i u softveru od zvučne odaberi sterero, 2.0, 2.1...
    Ili ako nema u softveru od zvucne (a vjerovatno ima) možeš u postavkama zvuka u windowsu postaviti da se radi o stereo izlazu.
     
  5. GV

    GV Komšija

    Desni klik na ikonicu SoundMax-a->Audio wizard->next->odaberi stereo speakers->next->...
    glede kablova to je standardizovano, zelena banana u zelenu utičnicu,
     
  6. Amer

    Amer Aktivista


    Rijeseno, hvala obojici :)