1. TequilA

    TequilA Novi član

    formatiro sam comp prije par dana instalirao sve sto mi je potrebno i neki dan skinuo video nece da pokrene sve zamrzne medutim i danas bilo koji video da pokrenem u vlc-u,winampu,divxu il bilo kojem vec meni samo zamrzne comp i nista ne mogu radit moram restart pls HELP :oops:
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Uninstaliraj sve codece što imaš i instaliraj CCCP:

    http://cccp-project.net/

    Možeš isto tako probati samo FFDSHOW, K-Lite codec pack, a ako hoćeš da gledaš real i quicktime filmiće onda ti trebaju Quicktime alternative i Real Alternative ;)

    Na kraju ako ništa ne uspije ne gine ti reinstalacija sistema (opet).
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    KLite zaobilaziti u sirokom luku.
     
  4. TequilA

    TequilA Novi član

    nije pomoglo
     
  5. monK

    monK Komšija

    Meni radi bez i najsitnijeg problema. U čemu je fazon?
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    FFDshow i Media Player Classic ne treba ti nista vise.
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Zna nekada biti bugovit i onda pravi probleme, ali ne kod svakoga, i takođe pravi probleme kada su instalirani dodatni codeci pored onih koji dolaze uz njega. I da, ima međusobno nekompatibilnih stvari u packu.
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Bloatano smece.

    Ako gledas XviD u avi-ju bezbeli da ce raditi. KLite je 14 MB. Koepijev XviD build je 600KB i on ce ti biti dovoljan za to. Slicna stvar sa ffdshow-om. Evo lista sta sve KLite instalira:

    http://www.free-codecs.com/download/K_L ... c_Pack.htm

    Idemo redom.

    Tri razlicita ASP decodera (ne racunajuci ffdshow-ov), od toga je jedan (DivX 6.6.x) bugovit do neba i ne preporucuje se ni za sta.
    Dva medjusobno nekompabitilna Truemotion decodera
    PET MPEG2 decodera, od toga jedan nije nikad docekao finalnu verziju, a dva se ne apdejtaju uopste i nisu nikad ni radili kako treba.
    Cetiri ligos decodera...
    Fraunhoferov mp3 decoder - u svemu zivom zaostaje za LAME-om
    Ostatak sound decodera cu kopirati da ne pisem dzaba jer isto vrijedi za sve:

    - AC3/DTS/LPCM/MP1/MP2 (AC3Filter) [version 1.30b]
    - MP1/MP2 (MainConcept) [version 1.0.0.78]
    - Vorbis (CoreVorbis) [version 1.1.0.79]
    - AAC (CoreAAC) [version 1.2.0.575]
    - MusePack [version 1.0.0.3]
    - Monkey's Audio [version 1.00]
    - WavPack (CoreWavPack) [version 1.1.0]
    - FLAC (illiminable) [version 0.73.1936]

    Sve ovo decodira ffdshow. Ne treba mnogo iskustva ili znanja da skontas da ne valja registrovati petnaestak stvari koje nece nista raditi.

    Sad skrolah nize malo. KLite instalira JOS jedan fraunhoferov decoder i LAME (ffdshow sve to obavlja)

    Dalje:

    Nevjerovatnih 6 MPEG2 stream splittera.
    Dva univerzalna splittera (koji se kolju naravno). Treba napomenuti da Gabestov splitter ne treba koristiti jer nije apdejtan od pamtivjeka (a koristio bi se za relativno nove standarde koji se haman mjesecno mjenjaju)
    Jos audio splittera (ffdshow...)

    Moguce da sam sta propustio, nije mi se dalo izucavati onu ogromnu listu do kraja.


    Napomena: vise decodera ne moze ni teoretski dekodirati istu stvar. Ako jedan zakaze, drugi ni teoretski ne moze preuzeti taj posao. A ako ffdshow zakaze, nijedan od ovih decodera nece moci ispravno odraditi posao, tako da je apsolutno beskorisno vise stvari sa istom namjenom ubacivati. Tim prije sto ce KLite sve ostaviti po defaultu, znaci decoder koji se instalira zadnji bi trebao preuzeti stvar.
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Uz k-lite dolazi i CoreAVC decoder pored AAC, i to je jedina dobra stvar kod njega jer ffdshow neda korištenje 2 jezgre, ali to uglavnom nije problem, ali može da postane 1080p sadržajem i visokim bitrate-om. Ujedno CoreAVC i CoreAAC nisu shareware tako da je sam k-lite "ilegalan".

    @tequila

    Ne preostaje ti ništa drugo nego da reinstaliraš sistem, a ako nisi prvo probaj sve gore navedene stvarčice.
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Molim? Kakve crne veze CoreAVC ima sa AAC? AAC je standard za kompresiju zvuka, CoreAVC je AVC decoder.


    I KLite ne radi nista sa postavkama ffdshow-a tako da korisnik koji skine KLite "radi lakseg playbacka" nece uopste znati iskoristiti CoreAVC. I ne bih se zakleo, ali mislim da su izbacili sve sto je nelegalno nedavno (rm i qt alternative, zajedno sa coreavc).

    BTW, zadnji put kad sam pogledao, CoreAAC je bio opensource
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Očito je da se ne razumijemo. CoreAVC je decoder za H.264 (AVC), a uz njega sam naveo CoreAAC (AAC audio decoder) jer sam mislio da nije besplatan, a vidim da sam pogriješio, CoreAAC je besplatan.
    CoreAVC nije izbačen iz k-lite i to znam jer sam probao zadnju verziju.
     
  12. monK

    monK Komšija

    Hvala na odgovorima, 3125!

    Poštujem!

    Ja ga ipak ostavim na kompu dok ne napravi problem...
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Jedino bi mogao imati problema sa videom koji ima dva ili više audio izvora koje možeš mijenjati (tipa mkv i ogm i oni su najčešće korišteni za ovakve stvari). A to je samo u slučaju da si instalirao dva nekompatibilna splitera (npr Halli i DirectVobSub)
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    Zavisi koji ce splitter upotrijebiti (drugim rijecima, zavisi od toga kako ce se KLite-u cefnuti prilikom setupa) i zavisi kako je spakovano u container, gabestov splitter moze dosta toga ispravno odraditi, ali opet ne postoji nijedan jedini razlog zasto bi se koristio.


    Sad malo o pravoj temi :p

    Tekila, daj malo detalja, koji file-ovi prave probleme, jesi siguran da su ispravni, u cemu ih otvaras, jesi uklonio sve ostatke prethodnih filtera. Moze isto tako biti da windowsi pokusavaju da ucitaju thumbnail, a ako to ne uspije, explorer.exe se rusi skoro po pravilu. Probaj start-run pa tako pokrenuti file ili nesto slicno.
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

  16. 3125

    3125 Komšija

    CCCP Insurgent za pregledanje filtera i manuelno unregistrovanje. Mada nijedan filter ne bi smio ovo uzrokovati.
     
  17. TequilA

    TequilA Novi član

    jeste ga ispamali al haj :lol: :lol: al to je dio:D
    bilo sta sto je video znaci mpg,avi,3gp bilo sta otvarao sam preko vlc mislio da je do vlca izbrisao sam ga probao preko winampa nece e sad instalirao sam divx haj reko da vidim opet se sve zaledi i cup ode do 100% onda moram task menager koji cekam do 2 3 minute :D al uvjek ide restart compa i a kad upali task menager onda ukinem program preko kojeg sam pokrenuo(vlc,winamp,divx)
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    Jao shto vi mozhete da spammate ...
    Svaka mashina koja je proshla kroz servis je zavrshila sa K-Liteom i apsolutno niti na jednoj nisam imao problem!!!
    Prije njega koje god bi codece ili kombinacije pokushavao neshto je zezalo.

    K-Lite stavish + BSPlayer i sve fercera ko po loju ...

    Mnogo pametujete ... Chovjek postavi jednostavno pitanje a vi prosipate lafinu.
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    Mogu da garantujem da neće raditi ni sa bsom, jer nije radilo sa drugim programima. Mi nismo spamali, mi smo samo dali nešto duži i dublji odgovor :D
    Tequila, probaj sa reinstalom sistema. Ako ne bude radilo ni tada onda tražimo rješenje ponovo ;)
     
  20. vnm_

    vnm_ Komšija

    to sto k-lite i bsplayer u vecini slucajeva rade kako treba ne znaci da nema kombinacije koja radi bolje.

    nego mene ovo potsjetilo na ona sranja sto su ploce sa VIA chipsetom pravile tamo oko 2000/2001, ako se poslije instalacije windowsa zaletis pa ne instaliras drivere po redoslijedu koji njemu odgovara.

    ja bih prvo pukao ponovo format, pa onda lagano drivere bez nekog divljanja tipa "instaliram istovremeno 3 stvari", pa onda cistu instalaciju ffdshow i mpc. ako tad opet bude zezalo onda znas da nema pametovanja oko codeca.