problemi sa asrock dual vsta...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by zlaajaa, Nov 13, 2006.

  1. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    imam neki problema i mislim da je ploca u pitanju...

    moja konf je
    - asrock dual vsta 939s
    - amd 3000+ oc 2.2
    - geforce 7300 gt
    - 512 ddr

    Kad god pokrenem 3d mark 05 uvjek mi pokaze ralicit score.. nekad 2900 nekad 3600 pa 2000... a igre ne rade kako bi trebale...
    Ovo mi se desavalo sa agp karticom kad ne snjimim agp driver za plocu. Sa ovom graf sam probo sa tim driverima i bez njih.. isto se desava.

    Dali neko ima iskustva sa ovom plocom... ?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Normalno je da je uvijek razlicit score, iako je su kod tebe razlike malo prevelike. Provjeri ti da nemas kakvih malware programa koji ti pune ram.
     
  3. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    formatiran windows.... jedino da mi se nije kakav virus na d: zavuko.. sa nodom ne otkrije nista..

    e sad gledam svi preporucuju napajanje odvojeno uzet.. ja sam skoro kuciste uzeo i nisam napajanje mjenjo. dali je moguce da je do njega?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne bi trebalo biti napajanje. Ako radi, radi. Napajanje nema nista sa scoreom.
     
  5. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    neznam zaista sta da pokusam... snjimio sam zadnje drivere, pokuso sa starim isto se desava. pokrenem 3d mark dobijem jedan score, resetujem komp ponovo pokrenem dobije skroz drugi.. ovu sam plocu jednom reklamiro i dobio sam drugu.. na onoj nisam mogo snjimit agp driver... wind se nije ni tjeo pokrenit kad bi ga snjimio. sad kad sam uzeo novu graf ova glupost se desava...
    koji bi score trebo da dobijem uz ovu konf?

    i da ... kupljeno u genelecu...
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    genelec seronje, sreca pa ljudima uvaljuju ona kucista sa ruckom da im je lakse nosat do servisa :mrgreen:
    ako imas particije na disku delete ih pa uradi kompletan format diska, meni je to pomoglo, ruku na srcu nisu bile tolike razlike, al mi je igranje bilo nekada nesnosljivo :( jedan dan sve ok , drugi dan stopaju ko lude :lol:
    e sad ne znam kako mi je ovo pomoglo, mozda je nako slucajno procepilo al et opet probaj ak ti nije sta :wink:
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Nesta ti je u procesima, nema druge.
     
  8. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    bio sam oc graf sa riva tunerom... snjimim sve.. i sad kad resetujem komp ili igram neku igru pogedam poslje memory clock ispod deufalta daleko smanjen... :S vratim sve na pocetne postavke, resetujem komp opet daleko smanjen memory clock..
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    da ti nije podešeno posebno za 2d, posebno za 3d?
     
  10. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    ima standard 2d, low 3d i performance 3d. samo sam zadnje clocko,a svaki se vrati.. evo sad upali komp i stoji na 166 mhz.. ispod minimuma :S
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Da nisi slucajno iskljucio set clocks at startup ili nesto tako

    btw meni je na staroj grafi power strip pravio probleme, pokrenem ga i on podesi cini mi se na 370/400 (425/500 default) i dignem slidere do vrha i on jos nije na default frekvenciji. Probaj neki drugi programcic
     
  12. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    ipak je bilo do programa... izbriso ga i evo sad sa cp od nvidia drivera radi ok. hvala