Problemi sa grafickom ( 7950 GT )

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Lightning, Mar 3, 2009.

  1. Lightning

    Lightning Novi član

    Pozdrav

    Eh ovako , da krenem prvo od ovoga:

    Imam porblem ( vjerovatno ) sa grafickom karticom Leadtek Winfast 7950 GT. Ovi problemi mi se javljaju od prilike u periodu od kako sam ugradio abit airpace network adapter ( tj. prije 3 mjeseca ) . Problemi su sljedeci: Kada igram igru ( npr. CoD 2 ) - koenktujem se na server sve lijepo i igram jedno 2 min odjednom monitor kao da trzne kratko ja kontam aj nije nishta i nakon toga ja lika vihe ne mogu pomjerati , to jest ne mogu mishem da pomicem lijevo i desno , pucati mogu kao i sto mogu hodati preko tastature lijevo i desno . Samo znaci nece mishem da pomjera - kao da se ekran zaledio ( ali ipak se mogu kretati i pucati ) . Drugo sto se javlja je npr. kada igram ( CoD 2 ) zna se desiti da oruzje koje drzim u ruci nestane to jest ja pucam ali ne vidi se oruzje ili cak protivnici kratko nestanu pa se opet vide , ali teren i mapa sve ok. To je sto se tiche igara ( da napomenem u drugim igrama nemam zamalo nikakvih greshaka ), ali sada mi se javljaju problemi kada otvorim npr. youtube ( to jest one .flv video formate ) - onda dolazi na pocetku do greshaka :
    http://i61.photobucket.com/albums/h62/eewe/flvvideo.jpg ( malo povecajte da vidite horizontalne linije ) i te linije se pojavljuju slucajno i samo traju jedno 4 ili 5 sec i opet nestanu. ( to moze biti i do flash playera - koristim 7.0 r22 jer ako instaliram noviji flash player 10 onda mi se browser srushi - moze biti da graficka utiche na to )

    sljedeci simptomi koji se prikazuju je kada npr. pokrenem neki video ( na desktopu - .mpeg ili .flv) onda taj video ne prikazuje pravilno to jest - umjesto pokretne slike samo vidim sivu boju . Ali najsmijesnije je sto ako pokrenem prije toga firefox i onda pokrenem neki video ( znaci vazno je samo da je u backgroundu firefox ) onda ga lijepo prikaze i bez gresaka ... ( ne kontam )

    Da napomenem temperature su uredu : http://i61.photobucket.com/albums/h62/eewe/temp.jpg ( idle ). - jedino graficka zna skociti 80-90 ( malo puno ) - activno hladenje
    Jedino processor nekada malo pobudali - u toj situaciji sam bio pokrenuo photoshop i opet ga ugasio i onda snimio taj SS: http://i61.photobucket.com/albums/h62/e ... esktop.jpg - razumijem da PS uzima dosta resursa ali ovoliko ??:S

    Pokushao sam izmjeniti drivere , nije pomoglo ( ali sada sam opet skino ove drivere :
    1. 182.06 ( novi )
    2. 178.24 ( stari ) ) - pa cu vidjeti dali ce se sta popraviti ako instaliram jedan od ovih.

    Sto se tice sistema:

    Win xp SP2 ( 32 bit )
    AMD Athlon X2 3800+
    AsRock Alive Sata2-Glan
    Napojna : TronJe 550W
    Leadtek Winfast 7950 GT
    2GB RAMA

    Ne znam vishe sta da uradim, pokushati cu opet drivere iz mjeniti , izvaditi grafu i ponovo staviti u slot.
    Moram spomenuti da sam bio overclockao grafu ( veoma malo sa 550 na 570 ) ali nije se nikada pregrijala, mislim ipak da grafa nije defekt jer mi radi lijepo na ubuntu .

    ( Kada pokrenem video ili flash video preko youtube - preko Ubuntu-a kojeg pored Win-a imam paralelno onda nema greshaka ) i am confused

    Imate li vi kakvih prijedloga sta bi se dalo uraditi
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Ako radi sve ok na Linuxu onda je ocigledno nesto do drivera, ja bih prvo detaljno ocistio sve tragove video drivera (drivercleaner), pa i cist instal drivera maticne i directx-a, codece reinstalirao itd.
     
  3. Lightning

    Lightning Novi član

    Jest da sam cak bio i formatirao racunar pa se nishta nije bilo promjenilo , ali moze biti da su neki driveri u konfliktu , t cu jos malo pregledati i reinstalirati cu ponovo sve moguce drivere. Pa vam javim.
    Samo da te pitam kada kazes reinstalirati codece - moze li samo objasnjenje kako ?

    P.S: Pod ubuntu radi sve normalno ( .flv video preko browsera i svaki pokrenuti video na desktopu ) ali kako sada radi kada je full opterecen , to vam ne mogu reci jer jos nisam instalirao igru - pa da ga opteretim.

    EDIT: Isprobao sam oba dva drivera ( naravno safe mode , driver cleaer ovo ono ) ne pomaze, i dalje ako udem u CoD2 na neki server igram odredeno vrijeme i onda mi lik samo stane , mozes pucati mozes hodati lijevo desno - ali mishem ga ne mozes okretati ( do misha nije jer mogu pucati a i mogu kada kliknem na esc i u meni udem , bez problema upravljati mishem ) hmmm... ja vishe ne znam sta da uradim

    Jedino sto mi jos pada na pamet je taj wireless network adapter ( abit airpace 54MBit ) normalno nema logike da to ima nekakve veze - ali samo mogu reci od kako sam na drugoj vezi ( VPN Univerzitetski ) od tada mi se deshava to. Eh sada kakve logike ima da zamrzne ekran sa cinjenicom wlan-a , pojma nemam. Ali sve vishe sumnjam na to jer ako napravim home server i sam lutam po mapi onda nema tog sranja , trzne na pocetku mozda jednom i onda igrash bez problema i ne mrzne ekran . Izvinite ako sada ovako nabrajam slucajeve ali pokusajem da iskljucim svaki moguci scenarij. Mozda, me zeza i onaj Punk Buster jest da nishta ne izbacuje ( ali on mi je potreban da igram preko neta ) inache sve je isto dali igrao preko neta ili home server - razlika je u punk busteru i naravno u internet liniji. Toliko od mene , ja ne znam dalje .. pa ako mi mozete pomoci - nabrajajte sve moguce ....
    Hvala vam unaprijed