Problemi sa N78

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by mack, Oct 10, 2010.

  1. mack

    mack Aktivista

    Pozz.
    Dakle nabavio sam N78 medjutim desava mi se da se telefon gasi, pa me zanima da li neko zna sta je u pitanju i koji servis mi preporucujete. Da napomenem da nemam garanciju i telefon nije iz prve ruke (fizicko ostecenje nije islkjuceno i ako nema vidnih tragova koje upucuju na to).
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Hard reset.. ako nista, ztamjeni bateriju i provjeri kontakte. Ali bih prije zamjene otisao uservis.. da djabe ne kupujes.

    Ili trazi povrat novca..
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma baterija je 5KM, meni se cini.

    Probaj hard reset, reinstall firmwera, ili update ako ti je stari. Pa onda ganjaj servise.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imam N78, i meni se znalo desit da se gasi ili restartuje. Kao, izgubi SIM karticu.

    Koliko sam primjetio, straznji poklopac je labav (inace kod svih N78 je tako). Moja pretpostavka je da se gubi kontakt na bateriji. Na bateriji sam primakao listice koji prave kontakt sa mobitelom i otad nema problema.
     
  5. mack

    mack Aktivista

    Ok, hvala.
    Provjerit cu par sitnica.
    Sto se tice baterije cisto sumjam da je ona u pitanju i ja sam prvo mislio da je do kontakta posto je stvarno labav poklopac.
    Medjutim sinoc je telefon bio na punjacu skoro cijlu noc i nije se pomjerao tako da...
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam primjetio da ako ga malo tresnem da se zna desit (ili ako potrcim npr.), pa sam zato zakljucio da je do kontakta sa baterijom.
     
  7. mack

    mack Aktivista

    Hard reset urajden pa da vidimo sta ce biti.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Na znam kako je ali probaj rastegnuti kontakt listice za odbaci sumnjuu na gubitak kontakta. Kao sto je Stevie_Ray uradio.