procjena koniguracije i kupovina nove.

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by [Amar], Feb 13, 2009.

  1. [Amar]

    [Amar] Novi član

    Molio bih prvo da mi procjenite konfoguraciju koju imam i da mi samo orjentaciono date cijenu za koju bih mogao da kupim novu i da budem miran iducih 5 godina.
    Odmah cu reci da PC koristim najvise za AutoCAD,surfanje i office,ali CAD podcrtavam.Problem mi se poceo javljati na XP-u sto kada uradim full update,i sve fino pocistim sa raznim cistacima,uradim defragmentaciju itd. opet PC dosta sporo radi.Kriv je software koje je sve tezi i zahtjevniji.AutoCAD 2009 se dosta sporo otvara a i rad u njemu ne tece toliko glatko,disk po vazdan dan krci,snimim li recimo photoshop pored office i autocada dolazi do osjetnog pada performansi.
    Trenutna konfiguracija-molim procjenu:ž

    Pentium 4 2,4
    Ram memorija DDR1 1×512MB + 1×1024BM
    Maticna: neka ASROCK -zamjenio je prije 1 godinu i tada je kostala 100KM
    Graficka Nvidia 7100GS
    1 ATA disk 80GB
    1 SATA disk 80GB
    Kuciste i napojna-obicni neki
     
  2. GW

    GW Moderator

    180 km.
     
  3. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Sa novom konfiguracijom nećeš biti miran 5 godina sigurno, mada opet, sve je to subjektivno.
    GW ti je dobro procijenio tvoju staru konfu, više ne vrijedi, jedino da je uvališ kome.
    Ovdje imaš neke kofiguracije prilično dobro sklopljene pa pogledaj :

    viewtopic.php?f=13&t=7887

    EDIT: Ako već imaš periferiju i monitor i zadovoljan si njima samo umanji cijenu i to je to.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018