Prodajem 40GB Maxtora

Discussion in 'Računari i komponente' started by k!b¤, Oct 10, 2004.

  1. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    Star 10mj. uzet u Plusu.
    DiamondMax 8
    80KM
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    Welcome on the 4room frend..

    skupooo...
    a srećno u prodaji
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ak je to ona tanka serija, ja imam isti takav i već sam par puta reko na forumu šta mislim o tom disku... tako da bi ti bolje bilo to stavit u neki oglasnik ili sl.

    da ne pričam o cijeni...
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Frend mi ima takav (ako je tanki). To ja u moj komp nebi stavio nikad. Vruce je toliko da sam se nakon sto je hdd radio 30 min OPRZIO!!! :!:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    vjeruj mi toplina mu nije primarni problem, inače kod mene je od 28-35 stupnjeva preko smart-a.
     
  7. Sleeper

    Sleeper Komšija

    sta mu jeste primarni problem?
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    ma u mene drma evo godinu i nista (neureklo se) diskovi mogu radit na visokim temperaturama mislim ne treba poredit temperature diska i procesora kad nemaju veze

    - ako hocete da bjezite od diskova to je IBM deathstar serija iz madjarske
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    problem mu je pojava bed sektora prilikom normalnog korištenja (pa pričama jednog trgovca, oko 60-70% prodanih se znalo vraćat u dućane na reklamaciju). mislim ipak danas većina diskova radi od serije do serije, ali je ovo prevelika brojka... naravno da je i moj tu uključen.

    nikad nije dobro da se disk jako grije... evo primjer... nedavno je frend došao do mene sa seagateom 80gb, 7200.7 serija. prebacivali smo moj backup na njegov disk, znači veću količinu podataka/veće zagrijavanje... smart temp mojeg diska je bila oko 35-36, njegovog oko 27-28. mislim razlika postoji i nije bez razloga seagate jedan od najkvalitetnijih diskova danas (to nije samo moje mišljenje).

    ma ibm se više ne kupuje... hitachi evuntalno za godinu-dvije.
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Meni je HDD obicno oko 30-35°C. :). A PC radi nekih 15h dnevno (obicno u komedu, bez restarta).
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    ma ja to je to i nema frke vruc je kada se grije na 80° a ne na 30°
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    vidno sporiji? pa ne znam baš... 55-60mb random, 110mb bursta, sad koliko je to vidno u odnosu na noviju seriju nisam siguran. 7200.7 ima oko 55 random, 80-85 burst... svejedno da uzimam nekaj novo definitivno bi uzeo seagate.
     
  13. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    U sintetickim testovima tako se krece jer su im ploce "podrezane" tj. ugradjuju ploce od 60 i 68 GB uz skracivanje, ali u praksi su im performanse definitivno slabije od DM9 serije.
    Sad treba uzima samo diskove sa 8MB kesa.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    ma u ovakvom malom kucistu temperatura se negubi tj oklop je blizu ploca a ne ko ostalih diskova koji dva puta deblji normalno je da ce covjek imat osjecaj da je topliji (sta mislite da ti diskovi tako crkavalju pa niko ih ne bi drzao u prodavnicama a kod nas se vucaju ima dvije godine i to imaju josh dobru cijenu oko 115km)
     
  15. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Maxtor40GB-115km vs Seagate120GB-210km
    115/40=2.875km/GB vs 210/120= 1.75km/GB
    josh pride ovaj Seagateov ima 8MB kesha i 5 god. garanciju
    TO je dobra cijena :!: 8)