Program za kalkulacije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by zippoo, Jan 28, 2014.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    ne znam ima li ovdje racunovodja ali trebao bi mi neki solidan program za izradu kalkulacija,da sam racuna pdv,cijenu i sve ostalo sto ima

    imam neki ali ne racuna sam,mora se sve upisivati rucno ,jedino eto sto se moze isprintati sa njega
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    http://sourceforge.net/projects/moneymanagerex/

    Ovaj program je odlican za vodjenje financija, neznam vjerovatno ima opcija i za pdv da se doda, malo sam radio na njemu da ga testiram i preporucim kolegi za ulazne izlazne troskove, probaj.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    instalirao sam ovo ali nije to ono sto meni treba
    treba mi programcic za izradu kalkulacija ( postupak izračunavanja cene koštanja) a to je ustvari prebacivanje faktura iz nabavne u prodajnu cijenu po svakom artiklu

    ovo sto si ti postasstavio je upravljanje troskovima i bankovnim racunom,nesto slicno kao sto na androidu ima milion aplikacija za kontrolu troskova
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    Excel je najbolje rjesenje, ako ti se da zezati sa namjestanjem varijabli koje su ti potrebne.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    bas to pokusavam izbjeci a i graficki je ljepse sa programa kada se isprinta
    evo i ja googla,tesko naci sta a da se ne placa
    mislio sam da je ovo neko pravio od informaticara za vjezbe,seminarske ali izgleda sadasnji studenti samo copy-paste rade :D
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

  7. wragg

    wragg Aktivista

    Ja imam integriran taj dio u PC kasu sw, ali mi je na pocetku racunovodja dao neki excel dokument koji nikad nisam koristio. Ako zelis, daj mi mail pa cu ti poslati.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Eeeee :D bas !

    Imam i ja nesto, ali je Libre Office (Excel dokument) i ako imas Libre posalji i meni mail-posaljem ti.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    [email protected]
    saljite :D

    btw.nemam ja program za fiskalnu kasu,samo kasu
    posaljite mi da vidim kako izgleda to sto su vam dali
    imam ja jedan program ali nije legale pa necu da ga drzim blizu
     
  10. macirko

    macirko Guest

    Ima ovaj program za izradu kalkulacija cijena:
    Program za izradu kalkulacija

    U njemu svaku kalkulaciju možete raditi unaprijed, tj. iz zadane nabavne cijene i marže računati prodajnu cijenu ili unatrag, tj. od zadane nabavne i prodajne cijene računati odgovarajuću maržu. Mogućnost pohrane i ispisa svih napravljenih kalkulacija se podrazumijevaju.