Program za remix muzike

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by chonsi, Feb 1, 2008.

  1. chonsi

    chonsi Novi član

    Treba mi pomenuti program
    znaci hocu da uzmem neku pesmu i da na nju dodajem neke basove i neke dodatke za muziku
    ajd javite
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    kakve veze ima engkeski.. nebitno

    to ti nije nimalo jednostavan posao,... treba da uskladis ritam "basova" i inportovane pjesme.. znaci da bude isti takt

    nisam to punoradio, mozda par puta i Fruity Loops Studio mi je odradio posao
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Kunem mu se naninim mezarom, prvi ko progovori i spomene bilo kakvu rasnu/nacionalnu/bilo kakvu provokaciju ide mu trajna banana.


    Back on topic, probaj Traktor veoma popularan program za mixanje.


    edit:

    Ne uskladjuje se ritam bassova nego se taktovi uskladjuju.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    ma dobro to je to.. otprilike sam napisao da treba isti takt da bude.. znaci da se poklapa itd..a yebiga.. on napisao basova ppa moram tako objasniti

    da, zaboravi traktor.. cinimi se da on (ili neki drugi) automatski uskljadjuje brzinu i taktove kod dvije pjesme.. znam da sam to jednom rado na nekom programu ali se ne sjecam koji... ako je to Traktor onda mu je to naj jednostavnije
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    iliti matching bpm-a treba napraviti.

    za jednostavne operacije je traktor dušu dao.
     
  6. monK

    monK Komšija

    Imam vremena...pa ću malo da se razbacujem....

    Remix - termin u (najčešće) elektronskoj muzici i hip hopu koji označava preradu originalnog muzičkog uratka, a to obavezno znači strukturalne promjene u samoj konstrukciji, pa i melodiji originalne stvari...Da bi radili remix trebalo bi imati na raspolaganju originalne loopove i acapelle (zadnji takav javni konkurs na koji sam ja naišao, primjerice, bio je u Future Music magazinu i sadržavao je preko 170 suhih sampleova, od bas kick sampleova, činela, raznih loopova i vokala)...Što znači da od istih zvučnih sastojaka pravite svoju verziju stvari...Ne postoji ograničenje u dodavanju vlastitih zvukova...To je neka zvanična definicija remixa...to znači da vam producent originalne stvari dostavlja sve wavove sa kojima je radio da bi napravio svoju stvar, ili slične stvari možete naći po raznim konkursima na netu i magazinima (kao već spomenuti Future ili Computer music)...
    Čopanje stvari, tj. sjeckanje originalne stvari onakva kakva jeste i korištenje njezinih dijelova da bi se ona preradila je najčešće ilegalno, zvuči loše, nezgrapno (mada i tu ima dobrih uradaka), i u skladu s tim to zovu još i bootleg remix...

    U svakom slučaju, ako neko hoće raditi REMIX sa ovakvim ili onakvim sampleovima, mora se fino upoznati sa tajnama Cubasea, Nuenda, Abletona i sličnih aplikacija za audio editing i komponovanje...

    Pošto imamo zabunu oko toga šta se želi raditi, a iskreno rečeno sumnjam da je Chonsi tip koji misli raditi ozbiljno remixe (NHF)...
    možda da objasnimo i miksanje

    tj. sinhoniziranje tempa 2 stvari što omogućava spajanje u jednu cjelinu, i onda fin i milozvučan prijelaz, sa dodatnim trikovima i glupostima po želji...

    Traktor 2 to radi vrlo dobro, ali samo pritiskanje synch dugmića i neće pomoći jer sam software vrlo često promaši u proračunu, tako da se mora raditi i po sluhu i konstantno popravljati tempo jedne stvari, znači solidno baratanje mišonjom i tastaturom...
    Traktor 3 je bolji, mada i on ima sličnih zvrčki...

    U zadnje vrijeme se najčešće koristi Ableton (5, 6 ili 7 svejedno), s tim da mene kompletan proces više podsjeća na editovanje nego na miksanje...ali eto, omogućava bez znojenja i panike savršene mikseve, dodavanje efekata, i sl.

    Chonsi, skuži sad šta si htio uraditi pa prema tome izaberi program...mada sumnjam da ćeš uspjeti bilo šta uraditi bez ozbiljnog upoznavanja bilo koje od ovih aplikacija...
     
  7. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    acousticu mixcraft ti preporucejem sa kombinacijom Rizn-a...u riznu ljepise basove i sve to...
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Prijatelju, pa temi ima vise od godine. Baci oko na datume.