Project PROMAHAWK: HAF 932 & SR-2 build log

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by mobsterc, Feb 4, 2015.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nabavih ovu maticnu zahvaljujuci forumasu Efo :smt006 pa obzirom da malo koje kuciste moze da je prihvati bez moddanja, odlucih da odradim isto (za moje potrebe) HAF-a jer i dan danas ima fenomenalan protok vazduha i opcije za wcooling. U planu je 360+120mm rad u push pull.
    Za pocetak, naravno, ide prilagodjavanje kucista...
    A prije toga slika same ploce
    [​IMG]
    Ploca ne moze da stane u ovaj full tower, smetaju kavezi pa su isti obiljezeni za rezanje :smt003
    [​IMG]
    Ima jos jedan mali limic koji veze podlogu ploce za kavez, on mora a ode :cry:
    [​IMG]
    Izrezano...
    [​IMG]
    Da bih kompenzirao nedostatak originalnog limica i da bih stabilizovao sredinu, odlucio sam zavariti drugi lim
    [​IMG]
    Ostre povrsine nakon rezanja.. Potrudio sam se da kuciste ostane funkcionalno, tu je i dalje dio vodilica koje su potrebene za montiranje 3.5 i 5.25 uredjaja
    [​IMG]
    Nakon malo obrade tih povrsina, slijedece na redu je bilo pomjeriti mount za napojnu jer nema mjesta dole, ploca zahtjeva 9 expansion slotova :shock:
    [​IMG]
    Nakon toga, priprema za farbanje :D
    [​IMG]
    Pa farbanje
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    To je to za sada, iduci put cu postaviti par slika komponenti i montiranu plocu, ali idem ubrzo na put, vracam nekada 20og, kada bih treba da nastavim sa radom na sistemu i sklapanju vodenog. Nije mi cilj nikakva sminka, tako da nece biti braided kablova, makro snimaka canonom/nikonom i ostalo, nego eto cisto enuzijazam da se sve ovo spoji i zaokruzi jedna cjelina (da frcera :smt003 )

    P.S. Volio bih i ja da mi je bolja kamera na telefonu, ali sta je tu je...
    P.S.2 Zahvale forumasu @elvirbej koji je morao da "slusa" par jadikovanja :smt003
     
  2. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    Lijepo odrađen pos'o!
    [​IMG]

    Nadam se da ti neće smetati par pitanja. Čime si rezao lim i imaš li neke generalne savjete?? Kod mene je CM 590-ka, mislim da je lim tu negdje sa debljinom/kvalitetom, pa vrlo je vjerovatno da ću se i ja upustiti u neko modanje, kad vrijeme dozvoli. I još samo jedno pitanje, proces farbanja (generalne crte, ne moraš detaljisati)? Hvala
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    Brusilica i makaze za lim, mislim da je na 590 tanji lim... Sto se tice farbanja, dobro ocistiti, ispuhati kompresorom, pa bi njabolje bilo obrusiti vodobrusnim papirom pa sprejem ako zelis da ti traje, mada ako ne paras cesto po kucistu, mozes direkt sprej. Malo te zabole ruke od vodobrusnog, ali eto imas i ovu opciju, ako zagrebes, opet pospricas sprejem i gotovo :D
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    Da popunis ove slotove ramom, mozes kupit cijeli kompjuter :D
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    24gb ecc memorije 200KM :D
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    Na sta to lici
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    [​IMG]
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    Super build skroz, svaka cast :D
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    Tnx..

    Tacno sam izrezao da ram knap stane :smt003
    [​IMG]
    [​IMG]
    A bice i veselo kada se budu spajali kablovi sa napojne... Ploca pored svakog 8pin za procesor, trazi jos jedan pcie 6pin :smt003
    [​IMG]
    Napojna ce da prekrije zadnja dva pcie slota :smt005
    [​IMG]
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    Prinova(sexy) je tu:
    [​IMG]
    Pa cu lagano iduce sedmice krenuti u rastavljanje i sastavljanje...
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    Ti fakat imas debele zivce. Ja bih poludio kad bih ovoliko otezo da to sve sklopim :D
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    Pa nemam izbora :D Kontao sam da ce puno ranije stici, ali jbg.. Ja sam sklopio, malo testirao, ali za komplet projekat mi fale neke stvari. Sutra mi stizu crijeva i fittinzi, a pocetkom iduce sedmice par sarafa za blok koje sam zaboravio kod druga... :(
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    HAF 932 SR-2 build log

    Izvini pomijesao sam te sa nekim drugim ko radi moding kucista vec 1-2 godine cini mi se, ne da mi sa sad traziti ko je al cini mi se iz Konjica :)

    EDIT: Mislio sam da je thread od ElectricSound project alien, ko tapatalk :)
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: HAF 932 SR-2 build log

    Super, bas snalazljivo :wink:
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Dobio je novo ime, tihi ubica, kombinacija dreaded promaje i tomahawka :smt003 :smt003
    Lagano se privodi kraju...
    Postavljen blok na plocu:
    [​IMG]
    Pa je pocelo sa napajanjem iste.. Nazalost moralo bi se ici na neke custom napojne kablove koji su puno duzi da bi se moglo provesti okolo,
    jbg tako je kako je, idu preko sredine :D
    [​IMG]
    Kod ovakvih stvari, uvijek neka glupost iskrsne i oteza, bilo je raznih kompromisa... Odlucio sam se da izbacim 140mm vent tako da bude van kucista.
    Tu je naravno i nesto bez cega ovo ne bi bilo moguce (udubljenje u zidu necu predstavljati :smt003 )
    [​IMG]
    U planu je bilo 6 GentleTyphoon ventilatora u push/pull kombinaciji na 360mm radijatoru, ali sam skontao da ce se previse 'svadjati' dva venta, te sam odlucio jedan prebaciti na 120mm rad (iako je tu bio planiran drugi vent).
    [​IMG]
    Da ne duzim vise, skoro sve je sastavljeno
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ostalo je jos da spojim graficku sa radijatorom i ubacim vodu :smt003
    Cekam da vidim sta ce biti sa ovim zainteresovanim kupcima, koju cu graficku ostaviti, ili ako se nista ne rijesi ubrzo onda cu sam odluciti :smt003 i ubrizgati u ovog 'malisana' rastvoreni antifriz :smt003
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Strasna masina druze :)

    Dobro bi ti legla moja GTX 780 sa full cover EKWB koju prodajem za SLI :D

    Sretno .
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ko budali samar, ali nemam vise love... a jednom kad ga sastavim, ne rastavljao ga vise, ostario sam 2 godine :D
    Jedino da se dogovorimo za ovo vodeno sto mi je ostalo, vrijeme ti je da lagano prelazis na vodu :p
     
  18. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Odlican projekat, milina mi je vidjeti ovakvog monstruma od maticne, samo naprijed :smt023
     
  19. drNesh

    drNesh Novi član

    Rijetko sam na forumu pa mi blam da nesto kenjam ali je ovo stvarno zesca sramota da se kablovi ne uslivaju, i to vrlo lako jer od hdd i ostalih "dzidza" ne moras. Ove od procesora, 24pin i od GPUa. Paracord te ne bi izasao vise od 30KM za sve to, i jedan dan posla.
     
  20. heroic

    heroic Komšija

    Utrosio covjek 10% svojih postova da ovo kaze :D ja bi ga ozbiljno shvatio :mrgreen: