Projekat hladjenja pomocu LN2 :)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by racog, Oct 21, 2008.

  1. racog

    racog Novi član

    Evo da se pohvalim da sam sa par prijatelja zapoceo na pripremama za sistem hladjenja pomocu tecnog azota. Cilj nam je da se pokusamo pribliziti rekordu za Intel P4 Prescott 2.8 GHz model 520J koji iznosi 5.66 GHz.
    Ovo je prvi put da pokusavamo tako nesto, tako da cemo se vijerovatno sresti sa mnogo problema, ali mora se nekako krenuti.
    Za sada smo odradili samo dizajn POT-a u koji ce se sipati azot, a za vikend idemo da nabavimo bakar, za koji sam cuo da je oko 5 KM 1 Kg, nadam se da je tako, a zatim ga nosimo na obradu.
    Trenutno imamo veliki problem u nedostatku maticne ploce jer je dosadasnja ploca Chaintech 9CJS Zenith iz nepozntih razloga odijednom preminula :) (nece da pisti niti da baca sliku), tako da planiramo kupiti Asus P4C800 cija cijena i nije bas mala, oko 120 KM polovna. Ako ima neko polovnu plocu na prodaju, finu za clokovanje, bio bih zahvalan da se javi i pomogne nam u ostvarenju ovog cilja.
    Za sada vam saljem samo dizajn POT-a a za koji dan nadam se i slike gotovog i obradjenog POT-a. Ukoliko sve bude islo po planu za 2-3 sedmice mogle bi pasti i prve slike sa testiranja.
     

    Attached Files:

  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nadam se da ćete ostvariti svoj cilj.
    Sretno....i nadam se da neće biti komplikacija :D
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Bilo je još ovakvih projekata na HWB, na kraju je sve bilo OK, nadam se da će i vama. Sretno :)
     
  4. racog

    racog Novi član

    Da, u pravu ste, nasao sam nekoliko extremnijih medju kojima je jedan ln2 sa iz SX team-a, ukoliko ih je bilo jos molim za linkove. Hvala vam u svakom slucaju na podrsci :)
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da bude sa srecom. Bakar ce ti biti malo skuplji nego sto ocekujes, ali sta je tu je. Mislim da je oko 5KM, pa i malo vise kad ga oni kupuju. Za prodaju ce biti malo skuplji.
    Gdje zbavljate azot?
     
  6. racog

    racog Novi član

    Azot nam za sad pokusava naci jedan covijek koji radi u vatrogasnoj, a ako on ne uspije pokusat cemo mozda u nekoj veterinarskoj stanici ili bolnici. U krajnjem slucaju potrazit cemo preko rodbine u svajcarskoj, njemackoj....nace se nekako :)
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    I jeste li našli :)