Promjena IP adrese

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by abasi, Aug 11, 2005.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    Da li je to moguce, cuo sam da jeste, ako jeste kako da to uradim tj. promjenim IP adresu... ako neko zna fino da mi objasni bio bih zahvalan...

    btw...
    Evo nasao sam na google ovaj neki IP Changer 2.0 skida mi se, pa cu pokusati, alli svejdeno, pomoc bih dobrodosla...

    Lijep POZDRAV:..

    tepSIJA
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Preko proxy-a (ne pitaj me kako se to radi jer ne znam) :D
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    .....e svasta....Ip adresu nemozesh promijeniti preko proxy servera(a ne kontam ni zasto bi to radio) nego maskirati(znaci ako si na nekoj adresi nece se vidjeti tvoj ip nego serverov).
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa to sam i mislio... ^_^ ''''

    IP mos promjenit ako promjenis ISP-a :mrgreen:
     
  5. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Ako imash ADSL svaki put kad se konektujesh mijenja se IP adresa, samo sto nije tajna kome je dodjeljena odredjena IP adresa :wink:
     
  6. [tota]

    [tota] Aktivista

    Proxy ti je najbolji izbor. Ima dosta sitova sa tom uslugom i preko toga maskiraš ip adresu kako je vec napisano i to je to. Googlaj (ovo je nova rijec, trebala bi biti u riječniku :D
     
  7. Sleeper

    Sleeper Komšija

    1.Adresa se moze promijniti kod rekonekcije ali ne mora(ako prosli IP nije zauzet ostace taj).....i to nije samo na ADSL-u.
    2.Ako stanesh na prste kakvom opasnijem liku/organizaciji Proxy te nece zastititi.
     
  8. abasi

    abasi Aktivista

    na ovo sam i mislio...


    svejedno HVALA...

    btw.. moje rijesenje jest da mjenjam ISP-a :) :wink: