Promjena velicine srt titla

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by reni90, Aug 10, 2011.

  1. reni90

    reni90 Aktivista

    Gledam filmove preko jednog media playera koji u sebi nema mogucnost povecanja slova titlova
    Zanima me kako da modifikujem srt titl tako da mi slova budu veca.
    Negdje sam nasao da na pocetku titla dodam {size:56} gdje je 56 broj velicine,medjutim ne radi mi to.
     
  2. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Pokušaj na početak dodati [SIZE]56
     
  3. reni90

    reni90 Aktivista

    nazalost nista :(
    a testiram na kompjuteru sa VLC
    Posto mi je mrsko svako malo u media player ubacivati
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    u Subtitle Workshop-u odradis to bez problema....
     
  5. reni90

    reni90 Aktivista

    ok u subtitle workshopu sam nasao change font pod opcijama settings i output settings
    tu staviim vecu velicinu i idem na save ali opet ostane sve isto
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Odaberi veću, sačuvaj, ugasi film, pa ga ponovo pokreni.
     
  7. reni90

    reni90 Aktivista

    moze li neko modifikovati neki titl bilon koji, neka stavi 48 size i ako mu radi neka mi posalje taj titl samo da vidim u njemu sta se promijenilo koja se komanda dopisala ili sto vec?
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja koliko znam .srt (i ostali "obicni" formati za prevod) uopste nemaju nikakvu informaciju vezanu za velicinu fonta i za sam font. U svakom playeru su opcije "za taj player", znaci ako ja u VLCu nastitam da mi titlovi budu veliki, to je u postavkama samog playera, a titl ostaje nepromijenjen.

    U prevodu, ovo treba da se i ne moze uraditi, pogotovo ako to pokusavas preko nekog uredjaja koji nema nikakve opcije sto se toga tice. Alternativno rjesenje jeste da urezes titlove (hardcode) na sam film, i tu mozes podesiti velicinu koju hoces.
     
  9. reni90

    reni90 Aktivista

    :(
    a imali neki drug format koji podrzava to? da nije srt?"
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    SUB/IDX format titlova treba da to podrzava, neke dodatne stvari jer su to kao "slicice" koje player nalijepi na film, nisu tekstualni podaci kao kod SRT titlova.

    Ovaj program radi konvertovanje iz SRT u taj format, pa pokusaj i vidi imal efekta. Treba da ti i taj player podrzava pustanje tih SUB/IDX titlova, ali ako je neki DVD player sigurno ce podrzavati jer je to standard za titlove na DVD filmovima.
     
  11. reni90

    reni90 Aktivista

    mzoes li mi neki drugi program preporuciti posto ovaj kada uzmem font veci od 28 javlja da je prevelik font, jeste za njegov onaj prozor ali na mom tv-u je relativno malo
     
  12. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Najbolje koristi Media Player Classic. U njemu imaš detaljna podešavanja titlova, a i provjereno radi opcija ako na početek titla dodaš [SIZE]42 samo uslov je da titl bude u SUB formatu.
     
  13. reni90

    reni90 Aktivista

    u tom playeru opcija subtitle menu mi je nedostupna, koji god film da pustim, titlovi rade ali ne mogu kliknuti na to
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

  15. reni90

    reni90 Aktivista

    ok to izgleda da radi medjutim samo za sub titlove
    kad sam tek pokusao titlove koristiti na playeru nije ih citao, poslije sam saznao da str mora biti u nekom UTF-8 fomratu ili sta je to vec, uglavnom editovo sam ih sa notepadom i spasio pod utf-8 i radili su
    Vjerovatno je to i kod sub problem, samo gdje mogunaci tu opciju ?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    titlove konvertuj iz sub u srt i obrnuto sa SubMagic-om.
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    cekaj malo....jel plejas film u standalone DVD playeru ili playeru na racunaru?
     
  18. reni90

    reni90 Aktivista

    plejam ih na dreamboxu a media player na njemu nema opcija da se titlovi regulisu,