PS2 Problem

Discussion in 'Igre i konzole' started by paradox, Jul 13, 2009.

  1. paradox

    paradox Novi član

    Interesuje me u koje serije PS2 debela konzola ne moze čip??
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U svaki model PS2 se moze ugraditi modchip, bilo da je "debela", bilo "tanka" u pitanju. Jedino mozda ima problema sa V0 japanskom verzijom iz 2000. godine (ona sa PCMCIA portom), ali sanse da imas taj model su jako mizerne.
    Btw, kako je tvoj upit "ps2 problem" tacno? :roll:
     
  3. paradox

    paradox Novi član

    Kupio sam PS2, i zvao rodjaka da mi ugradi cip, medjutim on nije tu. Rekao mi je da neke serije ne primaju cipove! Pa me interesovalo koje serije ne primaju cipove!
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bez uvrede, ali rodjak nema pojma o cemu prica. Ti njemu reci da slobodno u sve verzije moze ici modchip. Ne moze svaki stariji modchip u svaku konzolu, ali unazad nekoliko godina, svi chipovi su kompatibilni sa svim verzijama (osim spomenute V0 ili eventualno V1). Sta ti pise na pozadini nakon "SCPH"? To uglavnom odredjuje verziju konzole...
     
  5. paradox

    paradox Novi član

    Pa nema nista.. izgleda da je taj lik od kojeg sam kupio skinuo taj papir gdje pise koja je konzola!!!
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Onda provjeri sta pise kada upalis konzolu, pritisnes trokut, i pod "console" ispod "version information".
     
  7. paradox

    paradox Novi član

    evo nasao sam koja je verzija.
    Version Information
    Conzole: SCPH-35004
    Browser: 1.20
    CD Player 1.20
    PlayStation drive 1.10
    DVD Player 1.30E
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ako je to ona prva serija , mislim da ona moze samo CD-ove citat . ja sam bio sa takvom nekakvom zaglavio . al sacekaj Bahu nisam ja siguran bas :D
     
  9. paradox

    paradox Novi član

    Jel dosao Baha??
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije prvi, vec V4 model koji cita naravno sve vrste diskova sa izuzetkom dvoslojnih koji rade na tom modelu ali poprilicno slabo. Isto tako ne voli nekvalitetne medije da "guta". Sto se tice chipa, svi danasnji rade na tom modelu, a neki najpopularniji i jedan od najjeftinijih je Modbo chip. DMS chipovi su najbolji, ali to ti najvjerovatnije ne treba...
     
  11. paradox

    paradox Novi član

    OK. Hvala. :)