PS2 & PS2 Slim - razlika...

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Aug 15, 2006.

  1. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Zna li ko koja je razlika (ako je ima) izmedju PlayStationa2 (onog standardnog 'debelog') i ovog novijeg,Slim-a,osim u dizajnu?
    Planiram prodati ovaj stari (neke igre uopste ne prepoznaje,a i one koje pozna (citaj: PES),pozna nakon 3-4-5 restartovanja...) dodati para i uzeti ovu noviju verziju PS2...
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Moze biti da je laser popustio, inace su slim varijante kvalitetom losije od ''debelih''.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Sa piratima je tako, jednom može ,sto puta neće, pa 101 hoće, te mu vruće te hladno, prašina itd, najbolji je fazon onaj što ima iron, u veliki ugradiš dobar HD, snimiš igricu na njega i zaboraviš na CD, savjete i detalje traži od njega, mana nema ga za kupiti ovdje.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    prvo ga odnesi nekome da proba namjestiti potenciometre za laser, ako ne uspije ja bih ti radije savjetovao da zamijenis kompletan laser i flat kablove u starom nego da uzimas novi ps2. cak je i dosta jeftinije (vise nego duplo). slim, kao sto rece sulu, je kvalitetom losiji od starijih modela sa expansion slotom jer se vecina dijelova u njemu pravi u Kini, dok je kod starog to bio Japan.
    V10 model + net. adapter + hdd je najbolja investicija ako se mozes toga docepati...
     
  5. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Laser ne da je popustio...plus jos sto se cuje kao traktor,uglavnom bas otisao (iako sam ga cuvao k'o oci u glavi)...
    Zero,znas li koliko je mjenjanje lasera i flat kablova (cca)?
    Skroz ste me sj***li s tim da je slim losiji,jer sam bas nanijetio uraditi ovo (trenutno je plejka iznajmljena na 20 dana- 100 KM :mrgreen: ),ispalo bi mi da bi morao 100 dodati i imati novu plejku,sa cipovima i 2 god garancije...ne znam sada...
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako nisi nikad stelovao laser mozes mu produziti vijek trajanja za najmanje 8 mjeseci ako ti strucna osoba to odradi sa osciloskopom. A mijenjanje lasera nije vise od 100-120KM.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Evo bacih revive na ovu temu, posto mi je djelovala najprikladnije za ovo ispod. Dakle, na japanskom trzistu se pojavila nova verzija PS2 slim konzole (do kraja godine u ostatku svijeta). Model je sada SCPH-79000, i masa mu je spala sa 900 na 600 grama, a AC adapteru sa 350 na 250 grama. Evo i slike maticne ploce. Smijesno je vidjeti tako mocan hardver (jebga jos uvijek jeste s obzirom kako pojedine igre izgledaju) u tako malim dimenzijama. Enivej:
    [​IMG]
    PS2 ce vjerovatno krajem ove godine pasti na $99, sto je dzabe cak i za okorjele PC-jase da odigraju "nekoliko" dobrih naslova.

    I jos nesto vezano uz PS2 - za 2-3 sedmice bi se trebala pojaviti na trzistu specijalna memory kartica koja uklanja potrebu za otvaranjem konzole i ugradnjom modchipa. Novi slim PS2+ova kartica=odlicna zabava za malo para.
    http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=19915
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hmmm...mozda i Stevie uzme taj PS2, ako bude tako jeftin. Ima puno igara na PS2 koje bi bilo gre'ota ne odigrat.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa eto spremi 100 Eurica za kraj ove ili pocetak slijedece godine (osnovni paket). ako ova mod kartica bude istovremeno i memory kartica to ce biti ludilo. ljudi zaborave na PC dugo vremena kad uzmu PS2 i pocnu igrati one hitove... :smt003
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma 90% da cu uzet. Sa upgrade-om kompa sam zavrsio...za 100€ je dzabalame. Jos i memory kartica...konza.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re:

    To je fakat relativno. Imao sam iskustva sa tri "debela" i par slim. Moj slim je derao, jaran je svoj zbavio polovan izdaje ga raji za petaka i sada dere bez problema. Čak bi rekao da su ovi slim prejebeno dobri. Na početku je bilo problemčića. Raja kažu nevaljaju zato jer nemaju ventilatora :lol: :lol: :lol:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Re:

    A ti im reci da nisu upravu, jer Delta radi jedan omanji ventilator za PS2. :smt003
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Re:

    Oko moje znam.
     
  14. Loki

    Loki Komšija

  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to se nije nikad pojavilo. tek su odnedavno uspjeli da probiju magic gate enkripciju koju koriste ps2 memory kartice...
     
  16. vnm_

    vnm_ Komšija

    interesantno. jedini minus po meni bi bio kad bi se morao raditi switch ove pirat kartice sa memory karticom...ja postajem lijen kad se uhvatim gamepad-a :mrgreen:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa vrlo moguce, ali to je vise do developera igara koji su lijeni da isprogramiraju podrsku i za karticu u drugom slotu... :mrgreen:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    evo zna se unaprijed da se Vast kartica moze nalaziti u drugom slotu, tako da nije potrebno raditi neke marifetluke nakon sto je jednom ubacis. :mrgreen: