PS3 i obični TV

Discussion in 'Igre i konzole' started by Akradax, Nov 19, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Akradax

    Akradax Novi član

    Razmišljam umjesto pojačavanja PC kante možda kupiti PS3 pa me zanima jedna stvar...

    Koliko će lošija slika biti na običnom TV-u za razliku od nekog LCD-a ili neke HD mrcine, znači, da li se isplati igrati PS3 na običnom TV-u?

    I dali sa PS3 dolaze neki scartovi ili ona 3 jacka (crveni, bjeli, žuti) koji se ukopčaju u TV?

    Hvala na mogućim odgovorima :smt006
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Izgledat ce jadno na obicnom TV-u, dobijes set kablova RCA jack (Baha jesam li se dobro izrazio).
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    Isprobao sam ps3 na običnom samsung flat 80 i kusur cm i na phillips plazmi.Razlika je više nego očigledna...Dok je na lg lcd televizoru manje vidljiva,doduše plazma je veća nekih 30cm.
     
  4. Akradax

    Akradax Novi član

    Znaci mogo bi pristekat PS3 sa tim jackom na obicnu telku (pretpostavljam da u svim paketima sa PS3 ide taj kabel za obicne telke) :roll:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma bit će dobro, sulu je sinoć rakiju pio i nije normalan :)

    kupi ps3 pa ćeš telku već kad-tad... da, izgledati će lošije, ali ćeš preživjet ;)
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    Kako god okreneš bit će daleko bolje nego ps2 :)
    Ps3 uzmeš i miran si zadugo :wink:
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Samo je bed davati preko 100KM za jednu igru... zasad PS3 nije isplativ :smt003
     
  8. Akradax

    Akradax Novi član

    Ma znam da su igre za PS3 skup sport ali ovi gmazovi sa tim stalnim dizanjem cijena PC komponentama mi idu na qrac, kupiš komp i onda ti je za 1-2g u banani.

    Mislim da cu ja lijepo po PS3, priljepit ga na obicni 72 cm TV i lagano uzivat dok ne dobijem na lutriji za novi TV.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    makar uzmi posten full rgb scart kabl pa ga onda kopcaj na tv. kompozitni/svideo su uzas blago receno. jedino je rf gori. inace, ne izgleda lose na obicnoj telki, ali daleko od hdtv-a. makar ces imati bolji AA od ljudi sa 720p telkama. :x
     
  10. Akradax

    Akradax Novi član

    Full rgb scart :?:

    Nikad čuo pa ako mi možete pojasniti, al ću da ga potražim svakako.

    Fala!
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ukratko - kabl na kojem su prisutni svi pinovi sa multi av out strane (ona koja ide u ps2/3). kompozitni kabl ima samo 4 pina. googlaj "scart rgb cable for ps2" pa vidi o cemu se radi.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    traži ili rgb scart ili 21pin connected scart... ista stvar. uglavnom ako kupiš neki bandridge ili slično od 10€ na više dobivaš 100% full scart.
     
  13. gilla

    gilla Aktivista

    normalno da se isplati,ja sam iznajmljivo na sony 72cm i izgleda predobro i ima itekako razlike izmedju ps2 i ps3(imam ps2)i vjerovatno cu ga uzeti il x360,a tv vec sad mozes naci 7,8 stoja 32",a za neko vrijeme ce i spasti cijena
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Buraz, zadnji post ovdje je 19 Nov 2007. Dizes temu staru pola godine, mislis da je nekom vazno da li se to isplati ili ne? S druge strane, protiv pravila je, a pravila tu ocito nisu dzaba.
     
  15. gilla

    gilla Aktivista

    ok,moja greska,samo bi bilo lakse da zakljucate pa se ne bi desavale sl.stvari,al dobro
     
Thread Status:
Not open for further replies.