PS3 iz usa... Pomoc

Discussion in 'Igre i konzole' started by zastabl, Apr 19, 2009.

  1. zastabl

    zastabl Guest

    Unaprijed se zahvaljujem za savjete

    Kupio sam PS3 u USA ali se dvoumim kako ga prikljuciti kod nas. Da li samo koristiti nastavak za nasu uticnicu ili je potreban odgovarajuci adapter ako da Koji ?

    Na PS3 je samo napisano a i u specifikacijama isto tako

    Power 120 V AC, 60Hz
    Power consumption Approx. 280 W

    Naznaceno je samo 120 v pa se bojim da kad bih ga spojio direktno u zid da bi doslo do kvara uredjaja.
    Ukoliko bi se koristio adapteter koji bi bilo najbolje. Osim sto pretvara 110 u 220 V da li je bitno da bude jacine od 280 W ili moze manje/vise ako bi mi i ovo neko mogao pojasniti.

    Dvoumim se jer sam negdje na netu procitao da se PS3 nesmije spajati na nikakve adaptere nego da se samo zameni kabal tj. da se spoji sa obicnim AC kablom za PS.
    UK
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Ne treba adapter.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako pise samo 120V onda ce ti trebati pretvarac. I naravno njegova snaga treba da bude veca od potrosnje PS3.
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Unutra je univerzalna napojna jedinica.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    Sta je sa frekvencijom
    Tamo je 60 kod nas 50Hz?

    I ja mislim da ti ne treba adapter ali eto
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa navodno NTSC modeli imaju univerzalno napajanje pa tako da rade na 110-240V i 50Hz i 60Hz. Najbolje otvoriti i procitati sta pise na napajanju!
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam 60GB USA NTSC PS3 i radi sve normalno na 220V/50Hz. Ako se bojis, onda najbolje da ga otvoris i pogledas sta pise na napajanju. Mozda su pravili vise vrsta napajanja u protekle dvije godine, mada sumnjam.
     
  9. zastabl

    zastabl Guest

    Hvala na savetima ...sve radi ne treba adapter samo pretvarac,/ za uticnicu ....
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Et fino :mrgreen:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne treba ti ni to. Uzmi obicni 3-pin kabl za PC napajanje i radit ce bez adaptera.