Punjac za baterije (problem)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Aug 6, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Imama tri para AA baterija i ni jedne vise ne rade kako treba te sumnjam da je do punjaca. Pa me interesuje da li mi neko moze sa sigurnošcu reci da li je do punjaca ili do baterija.

    A problem je taj sto su baterije jako slabe nakon full punjenja. Desilo mi se cak da sam uzeo baterije sa punjenja, ubaco u dig. aparat i samo se izvukao nesto malo objektiva i odmah se ugasio.

    Isti problem i kada ubacim u miš. Pise mi da ce trajati par dana.

    Punjac nema mogucnost da pokazuje kada su baterije pune vec znam koliko daje mAh po satu te izracunam koliko treba vremena da odredjeni set napuni.

    Sad' ne znam sta mi slijedi kupovati. Najlakse bi mi bilo da kupim pakovanje sa pinjacem i baterijqama ali.. ako su baterije ispravne, odna mi je puno da imam 4-5 setaova AA baterija.

    P.S
    Stavio sam u ovu rubriku jer mi punjac stoji pored TV-a.. odnosno, prebacite u rubriku iznad.
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pa koliko su stare bat ? ako su friske , onda je do punjaca
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Zaboravio da stavi. Dva para su stara oko 2 godine dok dok jednom pšaru ima oko 3 godine.

    Mada ima mnogo veze koliko su se koristile, ipak mi je cudno da sva 3 para odjednom imaju problem tako da iz tog razloga sumnjam na punjac. Naravno, i baterijama je skoro istekao rok ali ako rade.. ne bih da ih bacam.

    Najbezbolnija situacija jeste kupovina prvo baterija, pa ako bude isto, onda kupim punjac.

    Ali mislim da je kupovina zasebno punjaca i zasebno baterija malo skuplje te opet kazem, mnogo mi je da imama 4-5 pari AA baterija (u slicaju da je do punjaca).

    Nije mi ovo neki ogromni problem. Svakako je punjac slab (malo daje "energije") i svakako su baterije pri karju.. ali eto.
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Probaj sa jednim novim parom baterija pa vidi . Ionako ti je vrijeme da ih mjenjas . Ja sam davno nekad tako silovao par komada pa mi riknule u Sony walkmanu , plakao sam 5 dana :lol:
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Vjerovatno su ti baterije stare i opao im je drasticno kapacitet, imam nekoliko sony baterija starih 3 ili vise godina punim ih nekoliko sati pa isto tako aparat samo izvuce objektiv i umre, kupio sam dvije nove Panasonic u teleopticu i radi odlicno nekoliko stotina slika dok se isprazne.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci da ganjam samo baterije.. probat cu sa jednim parom kao sto kolega rece.