Q: Iskustva sa online kupovinom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Strik3r, Apr 3, 2008.

  1. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    Nemojte me oderati ako je bila slicna diskusija. Zanima me kako ide narucivanje preko neta iz Ingela i Geneleca. Posto vidim da Imtec za Freezera 64 Pro trazi 45KM, a u ingelu je 36. Pa bih radije uzeo u Ingelu, kad su ovi bezobrazni. Samo, ne znam kakve su postarine, koliko dugo treba da stigne roba, itd, itd. Cak nisam siguran jesu cijene na Ingelovoj stranici sa ili bez PDV. Pa eto, ako je neko vec imao kakvih iskustava, nek podijeli sa nama, neukima.

    Edit: Skuzio sam da su cijene na stranici Ingela bez PDV. Pa onda u Imtecu i nije skupo. Nema sanse da ce postarina biti ispod 3 marke. Svejedno i dalje me zanima kako fercera ta kupovina, posto sam spreman za novu nabavku :)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na takvu sicu se ne isplati. Prvo, cijene su bez PDV-a, pa te frizer kosta ustvari nesto vise od 42KM. Ne primaju kartice, nego moras uplatiti lovu na ziro racun, pa ce te i tu oderati marku za proviziju, sto je skoro 44KM. Dalje, dok platis postarinu, ispade skuplja pita nego tepsija.

    BTW sve pise na stranici, u rubrici "Vazne napomene".
     
  3. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    Jah. Pretpostavljao sam, ali ko pita ne skita. Hvala, Dog.
     
  4. vutra

    vutra Komšija

    I ne samo da su cijene bez PDV-a već su i VP :? , ja se zijanio kad sam vidio!
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    ma kakve vp, na cijene dodas pdv, tj. pomnozis sa 1.17 i to je to.. nema vp/mp..