Q: Problem ABIT NF7 & Barton-M 2500+

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by X-Factor, Nov 27, 2004.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Imam problem sa overklokingom Mobilnog Bartona na ovoj ploci. Problem je sto nece da boota window ni na jednoj voltazi na 200x11 sto je stvarno iznenadjujuce jer sam imao originalnog 2500+ bartona i narido mi je na 207x11 na 1.9 V. Trenutno pisem post sa postavkama 239x9 na 1.6V. na internetu sam pronalazio da ljudi sa ovom plocom i ovim procesorom izvlace 2600 MHz pa cak i vise. Ja hocu makar 2400 Mhz. Zasto meni nece da upali? cak nece ni 220x10 ni na jednoj voltazi samo se rusi. Memorija je Kingmax i radi bez problema na 490 MHz (originalna 433 MHz memorija ). cooler je COOLERMASTER SIlent neznam koja oznaka bakarna jezgra, pored toga imam masu ventilatora i sve je extra ohladjeno. Koje postavke ljudi da stavim da izvucem maximum iz svog kompjutera da nebude da nisam djaba kupio ovaj mobilni procesor. I jos da kazem da imam posljednji BIOS D26 jos je modifikovan "Manta Rays XT" verzija.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Mozda ti je upravo do BIOS-a.
     
  3. Guest

    Guest Guest

    A mozda i nije :!: :idea: :arrow: :shock: :lol:
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Probao sam ja i sa starim biosom i isti pproblem. Cuo sam ima bios moded by :Merlin za ABIT-ove ploce, kazu pravo je dobar.Moram i to probati. ovi modani biosi su namjenjeni izvlacenju maximuma i optimizirani su za bilnosti u 3D aplikacijama i overklokingu, tako da sumnjam da je bios.
     
  5. [tota]

    [tota] Aktivista

    Oprobaj TicTac (Turbo) BIOS. Vidio sam po stranim forumima da ga mnogo ljudi koristi.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    čuo sam i ja za taj tic tac bios, ali ja imam orginalni i ide do nekih 225, mislim da ga cpu koči prek toga.
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ovo je puno bolje od originalnog radi mi FSB cak na 248 MHz ali nije stabilno ali evo stabilno jena 240 MHz.da imam memoriju na 500 sigurno bi upalio na 250 MHz FSB. Ima cak i pencil Voltage mod za chipset.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    imaš ti puno više modova za abit nego što misliš.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    pasha moj solidni kakva ti je napojna