Racunar se nekontrolisano gasi

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by whiteshark, Dec 5, 2012.

  1. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Postovani,
    Moja konfa je intel quad core, gigabayte maticna ploca, 2 gb corsair rama, dva Hdd, dva dvd rw-a, nvidia 8800gtx... instaliran win 7, upalim racunar radi nekih 5 do 6 minuta i samo se sve ugasi isto kad struje nestane, pa me interesuju vasa misljenja, sta bi moglo da uzrokuje ovaj problem? Citam po forumima mogao bi biti problem sa maticnom, sa PSU, sa pregrijavanjem procesora milion nekih opcija...
    Upomoc!

    Hvala
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    instaliraj Everest i pogledaj temperature u kucistu

    Sent from my GT-I9100G
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Koju napojnu imas?
     
  4. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kod mene bio sličan problem , PSU PowerLine 530W je bio problem , zamjenom iste sve riješeno. No može biti i drugih uzroka....!
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene nekad davno bio slican problem, zamijenio kondenzator u napajanju i sve ok.
     
  6. whiteshark

    whiteshark Novi član

    E ljudi, hvala na azurnosti, nasao sam problem, hladnjak na procesoru se malo otkopcao i razlog je bila brzorastuca temperatura CPU-a pa se zato gasio racunar, namjestio sam sve 4 nozice hladnjaka i ucvrstio ponovo i sad temperatura normalna ne raste pa se samim tim racunar ne gasi. prvo sto sam uradio usao u BIOS i provjerio temperaturu koja divljala i rasla prema gore svaka sekunda stepen vise... uglavnom ok je sad. pozz i hvala jos jednom :)