Racunar zaledi kad se pokrene uTorrent

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Nov 8, 2013.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Kod komsije ima jedan problem , sve mu odlicno radi , svjeze instaliran sistem Win7 SP1 64bit , igra igre normalno , na netu isto tako bez problema , ali cim pokrene download nekog torenta racunar se nakon minut-dva zaledi i samo reset pomaze, trazio sam na netu razlog ali nisam uspio naci... Zna li neko zasto se to desava ?
     
  2. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Davno sam imao sličan problem ,na starom PCu (am2+ konfiguracija) ,koristio sam Bittorrent i uvijek mi zaledi i nikad nisam skonto' do čega je , prešao na utorrent i sve bilo u dure.
    Neka proba promijeniti client torrent , ako se dešava sa svakim to je već mistery pogotovo ako sve , baš sve ostalo funkcionira.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Vjerovao ili ne bas sam to i uradio iako mu je na starom racunaru bio isti windows i isti torrent client , online gaming ide odlicno , download preko browsera isto tako , filmovi , igre , sve super , ali cim pokrene torrent client gotovo , sve zamrzne i ajd reset... Probao i uTorrent i Bittorrent i ista stvar na oba :/ , ovo izludi covjeka..

    EDIT: Instalirao Vuze i sve radi normalno , sta je sa onim ostalim clientima zasto blokiraju racunar pojma nemam....
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jesi li provjerio,da firewall ne blokira torente,obicno po defaultu bude podeseno da ga blokira,pa provjeri to ili dodan kao izuzetak da ga firewall ne blokira
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Prilikom same instalacije ponudio je to , ali dzaba , znaci cim se pokrene download preko ta dva klijenta citav racunar zablokira i samo reset pomaze , dok sa Vuze pici sve.