1. ming

    ming Veteran foruma

    evo ti cist primjer ja imam dva maxtora koja nikad nisu zakazala
    dok je sleeper dvog seagatea 120gb sata 8mb sprzio za manje od godinu dana
    -u nas u servisu ugradjujemo 10:1 u korist maxtora naspram seagatea
    a vjeruj da ih ima vracenih more
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    p.s
    nehvalim ja maxtora kad je obicno vrelo smece al vala netreba uzdizat tog seagatea u zvijezde kad mu je mjesto sa ostalim smecem

    (lazno zavaravanje)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ja ti pričam iskustva, tj. u životu na krepani seagate nisam naletio, kako kod sebe, tako i kod drugih, što se nemre reć za ostatak.

    mislim eto ti radiš u servisu pa puno bolje znaš koliko reklamacija ima, ali eto moja iskustva su suprotna.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    upravo u servisu u kojem dnevno prodje brdo diskova kroz moje ruke vidio sam sve i svasta (bas kod diskova covjek vidi da je to isto smece)
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma bez daljnjega se se oni najviše kvare... dok to ne zamijene flash memorije, ništa od pouzdanosti.
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    nacekacemo se mi do toga!

    PS.meni je radio savrseno(tih,32 stepena max. bez ikakvog hladenja...a bome i brz) 11 mjeseci i onda tiho umro u windowsu bez ikakvog upozorenja(mehanicka greska).ovaj novi je (puno)bucniji i zagrije se i na 35-36 stepeni!ko tu koga?!?
     
  7. djambo

    djambo Aktivista

    maxtor je stvarno smece nad smecem ali i ja jos nisam naletio na pokvarenog Seagatea isto ko i WD tako da nemogu rec za njih nista lose
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    glvani razlog je u tome sto maxtor trostruko vise prodaje diskova od ostale bagre na nashim prostorima pa se cini da se vishe kvari :idea:
     
  9. djambo

    djambo Aktivista

    probaj zatvorit prolaz zraka na elektronici maxtora i seagatea pa vidi sta se dogodi za pola do sat vremena ili ih podari sa padom od jednog metra
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    u mene nema nikakve cirkulacije evo radi vec 2 sata i to DVA MAXTORA jedan iszan drugog temperatura je 33° a drugom 35°
    - temperatura naraste i do 40 stepeni al nista nikad evo iih godinu dana rade u takvim uslovima