1. trendsonic

    trendsonic Novi član

    moze li napojna uticati na rad procesora,napojna mi je neka slaba i ponekad mi procesor zablokira bez razloga,znam da ovu moram zamijeni i vec sam narucio drugu,samo me interesuje moze li to imati neki veliki uticaj?ne razumije se bas u ove stvari pa ako mi neko moze objasniti.Hvala

    Naponi
    CPU jezgra 1.18 V
    +3.3 V 3.30 V
    +5 V 3.62 V
    +12 V 5.63 V
    +3.3 V Standby 3.31 V
    VBAT baterija 3.18 V
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prvo navedi konfiguraciju da znamo o kakvim se komponentama radi. A kako mislis procesor zablokira, restartuje se racunar?
     
  3. trendsonic

    trendsonic Novi član

    DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz
    msi G41M-P26
    2GB DDR3
    ne restartuje se nego mi cesto procesor radi 100%,duze vremena ne moze se nista radit, sve ide sporo.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema to veze sa napojnom, za tu konfu i noname napojna je dovoljna, predpostavljam da je grafika integrisana. Vidi u task manageru koji proces najvise kosristi CPU. Mozda treba uraditi format, vremenom se nakupi svega.
     
  5. trendsonic

    trendsonic Novi član

    u task manageru nema nijedan proces sto ga koristi previse.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ma to bi vjerovatno format rijesio, nego zasto su naponi navedeni iznad tako cudni? :D
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A na osnovu cega si utvrdio da je 100% CPU opterecen ako ga nista u task manageru ne koristi?

    Predpostavljam da mu je integrisana grafika tako da 12V rail netreba ni gledati. Ovo "+5 V 3.62 V" jeste cudno, to je napon na HDD i optici, mozda do softvera sa kojeg je ocitao.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    instaliraj ProcessExplorer pa vidi sa njim.
     
  9. trendsonic

    trendsonic Novi član

    pa u win 7 na gadget-u onaj mjerac dodje do 100% i sve pocne trzat
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Klikni u TM, view process from all users, i onda vidi sta vuce.