Radeon 9800 se mod

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ming, Jun 19, 2004.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    evo nabavio sam 9800 se pa je modao u pro skok sa Ti200 je zastrasujuci :)
    -zna li ko kako se iskljucije totalno antialiasing (ima samo ono aplication controled)
    -pomaze li sta onaj fast write (pise da ga nije preporucljivo paliti)
    -kada je dignem na 415 mhz nakon 15 min podju oni glitchevi (mislim ja je do grijanja)
    -koja je frekva XT-a
    uskoro steize u plus onaj kuler za graficke Beton
     
  2. emirc

    emirc Novi član

    Application Controled ti je iskljucen antialiasing po defaultu, ali to znaci da ga mozes mjenjati unutar igre koja ima taj feature pod video options, ili slicno... isto je i sa anisotropic filteringom
    Fast write koliko sam vidio nema nekog narocitog efekta u igrama, ali ostavi ga ukljucenog osim ako imas neke cudne probleme...
    Sto se 415MHz tice, imamo izgleda tu losu seriju koja se slabo kloka, ili nam treba jaci cooler... kod mene je ISTA situacija, ne mogu je bez artefakta ni 10% overklokat (GPU/MEM)
    9800XT GPU clock joj je ja mislim 412MHz, a za memoriju nisam siguran

    Koji cooler za graficku dolazi u Plus?
    Ja sam kasnije mislio raditi volt mod za GPU i memoriju, ali jos se ne usudjujem jer nemam ni vremena ni zivaca, a i cooler moram mjenjati... :wink:
     
  3. strawa

    strawa Aktivista

    xt radi na 412/365(730) mhz
    najvise sto sam xt uspio klokat bez artefakata je 460/410 (820) mhz i mogu reci da je povecanje performansi pri klokanju gpu-a ludo, dok se klokanjem ddr-a dobije vrlo malo.
    ocekujte detaljniju recenziju u narednim danima (klokanje obradjeno) :)
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Iskljuci FastWrites. Samo smeta.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    3dfx forever !!! ;) ili nvidia :p
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Sta mislis jel se i koliko isplati preci sa Ti 4200 na 9600SE? Interesuje me posto je 9600SE relativno jeftin...
     
  7. emirc

    emirc Novi član

    Ni u ludilu.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ma jedino lud to možeš napravit... inače moja graf u potpisu ti je jača od 9600se. ako hoćeš u brojevima (makar nisu vjerodostojni, al jedino to znam), mašina barton 2500@3200, 2x256 kingmax i gigabyte 9600se, catalyst 4.5... 6400 3dmarkova2001, 1500 3dmarkova03... kaj da ti više kažem?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    ta kartica stenje od okupatorske cizme, 64 sabirnica zaduzena za vrhunski debakl niposto nemoj na atija ispod 9600pro pa navise
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Bio sam u iskusenju, ali nakon ovih komentara vise definitivno ne :)