RAID controller prh'no

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kolinsb, Jun 2, 2017.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav raja. Danas mi je na poslu u serveru (IBM x3550 M3) riknuo raid kontroler na koji je spojeno 8x146GB SAS diskova u RAID 10 (setup kao na slici ispod). Imam RAID kontroler iz drugog skoro pa identicnog servera (na koji je spojeno 4x500GB), i naravno kad ga ubacim u problematicni server zahtjeva konfirguraciju raid-a, jer je drugaciji HDD config. Da li ikako mogu sacuvati podatke sa ovih HDD-ova koji su bili spojeni na crknuti RAID kontroler? Veliko hvala!


    [​IMG]
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koliko se sjecam RAID 10 je zapravo dvije grupe diskova u RAID 1 a onda medjusobno te skupine u RAID 0. U tvom slucaju to je po 4 diska u RAID 1 pa onda dva RAID 1 polja u RAID 0.

    Ja sam licno migrirao RAID 0 dva diska na 4 razlicite ploce i evo polje radi i danas, ne vidim zasto ne bi mogao migrirati na drugi kontroler ali bi morao odspojiti sve prethodne diskove sa tog kontrolera pa onda spojiti tih 8x 146GB diskove i konfigurirari RAID.

    Opet ne znam kako to funkcionise na serverskim kontrolerima pa mozda i grijesim.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tnx na odgovoru KingT. Ja sam iz problematicnog servera uklonio neispravni RAID kontroler, i ubacio drugi koji je ispravan. On odmah u startu javlja problem u smislu da je promjenjena konfiguracija i daje mi mogucnost da nanovo konfigurisem RAID polje. Bojim se da cu ponovnom konfiguracijom RAID 10 izgubiti sve podatke na tih 8x146GB SAS diskova.