.ram file

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Sep 18, 2007.

  1. woland

    woland Aktivista

    dakle, naletim na internetu na jedno predavanje u audio formatu koje bi mi bilo korisno, i odlucim da ga poslusam. medjutim, kada kliknem na link nudi mi opciju "save to disk". uradim to, i skinem vrlo mali .ram file. proguglam malo i skinem Media player classic i Real Alternative.

    sad mogu pokrenuti taj .ram file koji mi je na HDD-u, i otvori mi se Media player classic, ali je uslov da sam konektovana. e, mene sada zanima kako da ja spasim cijeli audio zapis tog predavnja na HDD? posto traje 48 minuta i na engleskom je, potrebno mi je da ga imam na disku, pa da slusam kad mi zatreba, a ne svaki put da mi ucitava sa neta.

    ostaje li to negdje u Temporary files ili postoji neki program pomocu kojeg mogu spasiti taj zapis?

    Hvala :mrgreen:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ti kvaliteta nije mnogo bitna, onda mozes da upalis audio recorder u windowsu i kliknes na rec dok ti stream traje. Naravno pod uslovom da imas full duplex zvucnu (isprobaj svakako).
    A moze i na drugi nacin - treba ti program (zaboravih kako se zove, probaj googlati) koji prati stream do izvorne lokacije i onda u nekom download manageru samo kopiras link koji ti taj program izvadi i krenuce download.
     
  3. woland

    woland Aktivista

    probala ovo prvo, ali nece...ona linija u audio recorderu se ne pomjera kad pritisnem rec i nista se ne uspije snimiti :roll: hvala u svakom slucaju :wink: ako se sjetis naziva tog programa, tu sam :smt006
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dok se ne sjetim, probaj cackati jos po control panelu tamo oko sound recording postavki posto ima nekoliko izvora za snimanje zvuka...
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    prema dami se ne odnosi tako. be warned. :twisted:
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Uh nisam znao.... :smt003
     
  8. woland

    woland Aktivista

    hvala obojici :smt002 idem probati, pa javim da li je uspjelo :mrgreen:

    EDIT: uspjelo je nakon malo čačkanja sa all sound recorderom :smt006