rapid4files (izvor)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, May 18, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Dal se moze naci odakle je link.. koji mu je izvor kada nadjem preko ovog pretrazivaca. Raid fajlova koji imaju sifru za raspakivanje.

    Stoji recimo:

    Source: http://anonymou...ovidenie_2008.html

    Nije puna adresa.
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kada bi bio pravi link mozda bi se i moglo saznati.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Guglaj naziv file-a.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa to ti i govorim.. ovako stoji kao izvor.. s ovim taćkicama.
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Onda uradi desni klik na link i idi na "Copy Link Location".
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Tyger, aaa.. haman ne kontas.. nebitno

    hvala Dog
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    To je kopiran link sa nekog foruma koji ga je automatski "skratio"? I ti hoces da saznas cijeli link? Nece moci ove noci...
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Pa to mu sada gore objasnjavam kako da dode do krajnjeg linka...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Tyger, pa lokacija linka je rapid.
    selvin, ma znam nego kontam da onako povrsno prikaze odakle je izvor a da se moze neka opcija da otkrije komplet link. Ono reko.. ak ose sakrivaj izvori zasto prikaze bilo kako dio izvora.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne moze ako je neko kopirao sa drugog foruma, nece pomoci copy link location :) Jer je kopiran samo tekst, takav kakav je, osim ako kopiras sa copy link location, ali ocigledno nije...

    edit: A mislis na ovo:
    Source of download: http://anonymou...x.php?topic=1267.0

    Pa ocigledno da su ljudi stavili da ne mozes vidjet cijeli izvor :D Kako mislis saznat odakle je fajl? Nadji ga negdje drugo, sta se patis. Dog ti je dao najbolji savjet. :)

    edit2:

    Pa stavljaju izvor da se zna odakle su uzeli fajl, ali ne zele stavit cijeli link jer oni ne bi imali korist od tog, pretpostavljam.
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    U tome i jest problem, a preko google-a bi trebao citav link, znaci bez onig tackica da bi se pronasao pass za to:::..
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Tyger, maa... i ovde kad opucas link bude skracen. Inace poforumima skrati link.. izmedju tackicama i kad kliknes na njega ako je link "aktivan" ono te uputi na pravi link. I znam sta govoris.. da kopiram lokaciju linka.. ali ovde nije "aktivni" link vec sam opise onako kako sam u prvom postu napisao. Sigurno piostoji nacin da se pokaze izvor cim prikaze dio izviora.. ili recim oda je izvor kraci od 4-5 slova bio bi sigurno kompletan link.
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Pa mozes li nam dati link stranice na kojem si nasao taj link koji trazis, pa da ti mi to provjerimo?!
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobra ti je ta. Neka.. postujem pravila foruma. Pretrazivac je naziv teme.. pa pokusaj bilo sta pa provjeri sta daje kao izvor.

    Evo slika kao primjer:

    [​IMG]

    Znaci ovo "izvor" nije nikakav link.
     
  15. Tyger

    Tyger Aktivista

    Koliko vidim "Source: ... " je u biti slika(dio slike) pokusaj ovaj rapidshare link traziti preko googla, ako je on u potpunosti, jer se kao takav mora naci i na nekom od foruma gdje se nalazi i pass za isti file.
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Probaj sa inurl: parametrom na googleu. Ja sam tako nasao taj link sa slike iznad.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Tyger, ..da, to je Dog spomenuo.

    hurmash1ca, Ne radi se o ovom linku ..samo sam ukucao windows pa sta je izbacilo otvorio da pokazem kako lici.


    GHeneralno me interesuje mozel se naci izvor jel.. moze se naci bilo sta ..skidas vjecnost i onda vidis da treba pass. Sad preko google-a se moze nac sigurno nesto ali sad prvo skidat fajl pa trazit imal sofra.. oduzme i vrfemena a i nema garancije da cu ga otvorit.. odnosno naci pravu sifru.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa ako preko inurl: ne mozes naci, neces ni naci. Naravno, ako znas o cemu se radi u fajlu koji zelis skinuti, moze ti dati jos keywordsa za pretragu.
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako je file u jednom komadu pokusaj sa nekim rar brute forcerom, zna potrajati ali vecinom uspije...
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator