Ravaged

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Aug 1, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    Ravaged je FPS naslov iza kojeg stoji 2Dawn develeperski manji tim koji broji petnaestak clanova. Svoje ruke su upleli i u BF 1942 Desert Combat, Frontlines, Homefront i Battlefield 2. Ravaged je radjen u Unreal 3 engine-u. Fokusirali su se na PC only uredak. Znaci bez portovanja. Tridesetak vozila, toliko valjda i oružja, pet klasa, osam mapa a u buducnosti planiraju i nove mape, modove itd te i DLC-ove koji bi mogli biti free. Igra ce se placati, nije F2P naslov i trebala bi biti oko 25$ ali, vidjet cemo. Igra bi trebala izaci krajem osmog mjeseca a trenutno, koliko vidim, igra postoji samo na steam platformi.

    Hit detekcija nema bullet drop mehanuku kao recimo u BF3 te se radi o "hit scan" (kako li se vec zove) hit detekciji. Zasada stoji tako i mozda dodaju bullet drop na snajp i slicno ali sa ovim sistemom izbjegavaju i moguce probleme oko hit detekcije i laga kod servera.

    Igra je u zatvorenoj beti, dijele se kljcuevi ali koliko za sada znam, nece biti otvorene bete te na youtube-u postoje gameplay klipovi gdje na serveru ima mali broj igraca pa igra ne dolazi do izrazaja. Koliko ce moci biti igraca na serveru, ne znam ali sam vidio na jednom skoro 40 (nisam je licno probao vec je bio video u pitanju). EDIT: Evo screen:

    [​IMG]

    Na prvu igra izgleda glatko samo ne znam da li je do podesavanja settingsa ili je beta razlicita od finalne verzije, ali kao da na ovom klipu igra izgleda nesto bolje sa jacim kontrastom nego na gameplay klipovima:




     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    probao sam ja
    nije mi se svidila jer je sve nekako cudno amaterski mi djeluje :O
    al eto kaze mi ovaj jaran sto smo prije igrali bf 2 da ce bit bolja u sledecem patchu pa javim kad probam
     
  3. rama

    rama Aktivista

    Meni ona auta u igri izgledaju odlično. :D
    Ali nešto sumnjam da bih dao 25$ samo za to.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    za auto imas osjecaj da je od plastike ^^ nidje fizike XD
     
  5. rama

    rama Aktivista

    Ma mislim čisto na teksture. :mrgreen:
    Podsjeća na one tehnikale iz Generalsa, a to budi lijepe uspomene. :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako si Mujka dobio kljuc ? Ima li gdje da se nadje ? Inace javi ako probas pokrpanu verziju, je li sta bolje.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    subscriber sam jednog lika shosho na yt, i davao je dosta kljuceva, meni se nije dalo registrovati za igru tako da nisam ni pokusavao, a mogao sam poigrati
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator